לינה ומלונות בקפריסין

בכל רחבי קפריסין יש מגוון עצום של מלונות בטווח רחב של מחירים. באי מתפתחת גם סצנה של תיירות כפרית, כך שאם אתם חושבים על חופשה בקפריסין כדאי שתדעו שכל האפשרויות פתוחות: מלונות יוקרה, מלונות דירות, צימרים, וילות להשכרה ועוד. אנחנו מזמינים אתכם למסע במלונות הכי טובים באי השכן, אז הדקו חגורות כי אנחנו ממריאים…

שלט-נאון-הוטל-מלון

הלינה בדרום קפריסין

למרות ניסיונות חוזרים ונשנים לבצע תקינה בנושא, עדיין יש פער גדול בין מקומות לינה איכותיים לכאלה שפחות, כך שכדאי לעיין היטב בביקורות על המלון באינטרנט לפני שסוגרים דיל כזה או אחר, מפתה ככל שיהיה.

בקפריסי, מיזוג אוויר הוא חובה במלונות שלושה עד חמישה כוכבים, בדירות ובווילות בקטגוריה A, באתרי הנופש הגדולים על החוף אבל למעט אלה שבהרי הטרודוס. בנוסף, בכולם ישנם תעריפים מוזלים עבור אדם יחיד בחדר, לילדים שישנים בחדרי ההורים ולאורחים נוספים בדירות אירוח.

הלינה בצפון קפריסין

המלונות בצפון קפריסין עשויים להיראות מיושנים (בעיקר מחוץ לאזורי התיירות העיקריים בקירניה ובפמוגסטה), אך הצוות לרוב ידידותי במיוחד (ודובר טורקית בלבד).

קחו בחשבון שמלונות רבים מיועדים בעיקר לאנשי עסקים או למהמרים, בעוד שחלקם פועלים כבתי בושת בהסוואה. לכן, משפחות או נשים שמטיילות לבד יכולות לעיתים להרגיש לא בנוח. מצד שני, המחירים בבתי המלון בצפון קפריסין לרוב נמוכים יותר מאשר בדרום האי.

airalo ad

חשוב לזכור שהבעלות על האדמות בצפון קפריסין היא עדיין סוגיה שנויה במחלוקת. רבים מבתי המלון והווילות בצפון קפריסין, שהיו בעבר בבעלות קפריסאים יוונים, נחשבים בדרום כרכוש גנוב.

מעת לעת משרד החוץ הדרום קפריסאי מפרסם רשימת "מלונות כשרים" כך שנכון להיום רק 16 מלונות נחשבים לגיטימיים שכן הם היו בבעלות טורקית לפני 1974, או שנבנו על אדמות שבבעלות קפריסאים טורקים. אין לכך השפעה על תיירים, אך כדאי לזכור זאת במידה ואתם שוקלים רכישה של נכסים בצפון קפריסין.

מלונות ודירות נופש בקפריסין

רוב מקומות הלינה בקפריסין הם איזורי נופש גדולים המרוכזים באיה נאפה, בלרנקה, בלימסול ובפאפוס וכן בקירניה ובפמגוסטה בצפון. רובם כוללים מבחר חדרים, מסעדות, ברים וחנויות, מכוני ספא, מתקני ספורט ומועדוני ילדים, לרוב עם גישה לחופים פרטיים. לצידם יש בתי מלון עם שירותים מצומצמים יותר לאורחים, אם כי בחלקם יש בריכות שחייה, בתי קפה / מסעדות ומטבחים לשימוש עצמי.

הרבה פחות נפוצים בקפריסין הם בתי המלון בסגנון בוטיק. אלו יכולים להיות רועשים מאוד (הם לרוב נמצאים במרכזי הערים הגדולות), פחות איכותיים ומסודרים מהמלונות הגדולים (בעיקר בצפון קפריסין). בהרי טרודוס, מלונות קטנים עשויים להיות האופציה היחידה, אך ניתן למצוא גם מגוון של דירות פרטיות באתר Airbnb.

וילות בקפריסין

סוג אירוח שהופך פופולרי יותר ויותר ברחבי האי הוא וילות בשירות עצמי. ההשכרה היא בדרך כלל למשך שבוע או שבועיים, ולעיתים קרובות הן חלק מחבילה הכוללת טיסות, העברות, ובמקרים מסוימים גם רכב. המחירים משתנים בהתאם לעונה ולכמות האנשים בווילה. באתר Sunvil Holidays ניתן למצוא את המגוון הרחב ביותר של וילות להשכרה בקפריסין.

תיירות כפרית בקפריסין

תושבי קפריסין מצידו היווני של הקו הירוק הגיעו למסקנה שהדרך הטובה ביותר לשמר את אורחות חייהם המסורתיות היא באמצעות עידוד של תיירות כפרית. בשנים האחרונות הם משפצים במרץ בניינים ישנים ומסבים אותם לוילות אירוח או מלונות בוטיק, הם מחיים מלאכות יד כפריות שנשכחו ומקדמים פסטיבלים מקומיים.

אף על פי שהיתרונות הפוטנציאליים של חקלאות תיירותית מתחילים להיות מוכרים בצפון קפריסין, עדיין לא חלה התקדמות ממשית בתחום זה בחצי הטורקי של האי. יוצאת דופן היא עמותת EcoTourism Cyprus, עמותה מקומית המנסה לפתח את הכפר Büyükkonuk שבחצי האי קרפז, ומציעה שם אירוח זול בבתים מסורתיים, מלאכה, פעילויות אומנות ובישול ופעילויות כמו רכיבה על חמורים, חגיגות באוויר הפתוח ובסוף האביב השתתפות בפסטיבל אקו-דיי.

הוסטלים ואתרי קמפינג בקפריסין

מספר ההוסטלים ואתרי הקמפינג בקפריסין יחסית מוגבל. עם זאת, ישנם מספר אתרי קמפינג והוסטלים שאושרו ע"י ארגון התיירות הקפריסאי, למשל, אתרי קמפינג במפרץ האלמוגים ליד פאפוס, פוליס, הרי הטרודוס ו-4 אכסניות בקירניה, פאפוס, לרנקה ועוד.

שימו לב שקמפינג שלא במקומות המאושרים לכך אסור ע"פ חוק גם בכל רחבי האי (כן, גם בצפון קפריסין).

מלונות מיוחדים בקפריסין

  • Aunt Maria’s – מלון שנמצא בבניין מסורתי ששופץ לא מזמן כך שהוא דוגמא מוצלחת למי שמחפש תיירות כפרית. המיקום מושלם – בכפר לפקרה שנחשב לאחד הכפרים המפורסמים בקפריסין.
  • Kiniras Hotel – מלון מודרני ומואר שנמצא באחוזה וונציאנית בפאפוס.
  • Library Hotel – מלון יוקרה שנמצא בבניין מהמאה ה-19 בכפר קלבסוס וכולל כמשתמע משמו גם ספרייה לתפארת.
  • Linos Inn – מלון שנמצא בבתים משופצים באחד הכפרים העתיקים של כפרי הטרודוס, הכפר קקופטריה.
  • Nostalgia – מלון בסגנון של ימים עברו שנמצא בלב העיר הכי יפה בצפון קפריסין, קירניה.

דילים על מקומות לינה בקפריסין היום

Booking.com

מלונות נבחרים לפי נושא