המרת מטבע משקל למטבע הקפריסאי ולהפך

למרות שקפריסין שייכת לאיחוד האירופי יש בה שני מטבעות עוברים לסוחר. בדרום האי (החלק היווני) נהוג השימוש במטבע האירו כמו בשאר מדינות האיחוד האירופי, אך בחלק הצפוני (צפון קפריסין) נהוג השימוש בלירה הטורקית.

באיזה כסף משתמשים בקפריסין?

המרה של שקל לאירו – המטבע של דרום קפריסין

כאן תוכלו לחשב בלחיצת כפתור את השער היציג של האירו, זאת במידה ואתם מעוניינים בחופשה בדרום קפריסין (החלק היווני). להצגת השער היציג של מטבע האירו אנא השאירו את הספרה 1 בשדה הכמות. בנוסף, תוכלו להזין כל סכום שאותו תרצו להמיר לאירו ומחשבון המרת המטבע שלנו יעשה את העבודה.

מטבע האירו הוא המטבע הנהוג במדינות החברות באיחוד האירופי והחל מ-2020 הוא המטבע הרשמי שלהן. המשמעות היא שכיום כמעט כל המדינות החברות באיחוד עושות שימוש במטבע זה, כך שקפריסין מתוקף היותה חלק מהאיחוד האירופי אינה יוצאת דופן.

airalo ad

חשוב לזכור שמטבע האירו מושפע מהתנודות הכלכליות בעולם בכלל ובאירופה בכלל. ההשפעה על שער המטבע יכולה להיות מיידית או ארוכת טווח, אך בכל מקרה יש לכך משמעות עליכם כתיירים.

למשל, ברגע ששער האירו יורד לכם כמטיילים משתלם להזמין חופשה בקפריסין וליהנות ממחירים זולים.

המרה של שקל ללירה טורקית – המטבע של צפון קפריסין

כאן תוכלו לחשב בלחיצת כפתור את השער היציג של הלירה הטורקית, זאת במידה ואתם מעוניינים בחופשה בצפון קפריסין (החלק הטורקי). להצגת השער היציג של הלירה הטורקית אנא השאירו את הספרה 1 בשדה הכמות. בנוסף, תוכלו להזין כל סכום שאותו תרצו להמיר ללירה טורקית, כך שמחשבון המרת המטבע שלנו יעשה עבורכם את החישוב.

הלירה הטורקית היא מטבע שבו נעשה שימוש בשני מקומות בלבד בעולם: טורקיה וצפון קפריסין. הלירה הטורקית מחולקת ל-100 יחידות (קורוש) ועל כל המטבעות והשטרות מופיע דיוקנו של אטאטורק, אבי האומה הטורקית והאיש שנחשב למייסדה של טורקיה המודרנית.

כמו מטבע האירו, גם הלירה הטורקית מושפעת מהתנודות הכלכליות באירופה בפרט ובעולם בכלל.  כמו במטבע האירו, גם כאן ההשפעה יכולה להיות ארוכת טווח או מיידית, אבל תמיד תהיה לכך משמעות עליכם כמטיילים בצפון קפריסין.

למשל, ברגע ששער הלירה הטורקית יורד לכם כתיירים משתלם להזמין חופשה בצפון קפריסין וליהנות ממחירים שווים לכל נפש וכיס.

אטרקציות ופעילויות מעניינות בקפריסין:

שאלות ותשובות

האם מקבלים בקפריסין אירו?

בדרום קפריסין (החלק היווני) המטבע הנהוג הוא האירו, אבל בצפון קפריסין (החלק הטורקי) המטבע הנהוג הוא הלירה הטורקית. בעמוד תמצאו מחשבוני המרה ל-2 המטבעות.

האם מקבלים בקפריסין דולר?

למרות שהמטבעות הנהוגים בקפריסין הם האירו והלירה הטורקית (בחלק היווני ובחלק הטורקי בהתאמה), ביעדי התיירות העיקריים ניתן לעשות שימוש בדולרים. בעמוד זה יש מחשבוני המרת מטבע.

איפה אפשר להחליף כסף לפני נסיעה לקפריסין?

החלפת כסף לאירו וללירה טורקית ניתן לעשות בארץ, הן מראש אצל מגוון חלפני כספים והן לפני הטיסה בנתב"ג. טיסות זולות לקפריסין מוצאים פה.

באיזה מטבע כדאי להצטייד לחופשה בקפריסין?

מכיוון שקפריסין היא מדינה מחולקת, יש להצטייד למטבע המתאים בהתאם לאזור החופשה: אירו במידה ומתכננים טיול בדרום האי (החלק היווני) ולירה טורקית במידה ומתכננים טיול בצפון האי (החלק הטורקי).