מרכז מידע על קפריסין

מרכז מידע עם כל האינפורמציה לה תזדקקו על קפריסין

בעמוד מידע זה תוכלו למצוא את כל המידע החשוב לפני יציאה לקפריסין. אם מצאתם שחסר לכם מידע חיוני נוסף אל תהססו לפנות אלינו.

באופן כללי, עונת התיירות בקפריסין היא הקיץ ובה האי עמוס בתיירים מאירופה והמדינות הקרות. גם המחירים של הלינה והשירותים מטפסים. השגרירות הישראלית שמטפלת בנוסעים נמצאת בעיר הבירה ניקוסיה. בעמוד מספרי חירום יש מידע על כך.

מרכז מידע – קפריסין – מתוך ויקיפדיה

קפריסין היא מדינת אי הממוקמת בים התיכון, מדרום לטורקיה וממערב לסוריה. שמה הרשמי כיום הוא רפובליקת קפריסין. היא ממוקמת על אי בעל אותו שם. למרות שיוכו הגאוגרפי של האי לאסיה, נחשבת קפריסין לחלק מאירופה מסיבות היסטוריות ותרבותיות. ב-1974, בעקבות הפיכה שביצעו אנשי צבא בתמיכה יוונית אשר רצו לספח את האי ליוון, פלשה טורקיה לאי והשתלטה על צפונו, בטענה שטורקיה היא אחת משלוש הערֵבות הבינלאומיות לעצמאות קפריסין. מאז מצוי השליש הצפוני של האי תחת כיבוש צבאי של טורקיה.

מבחינה תחבורתית, קפריסין נשענת על המורשת הבריטית: הנהיגה היא בצד שמאל של הכביש. כבישים מהירים מחברים את הערים המרכזיות באי (ניקוסיהאיה נאפהלרנקהלימסולפאפוס). הנסיעה בכבישים לרוב אינה כרוכה בתשלום.

חלק נכבד מהתוצר הלאומי בקפריסין נשען על ענף התיירות. מדי שנה מגיעים לאי מיליוני תיירים. התיירות היא בעיקר תיירות נופש, הנשענת על החופים הארוכים והנקיים של האי. עונת התיירות היא בעיקר העונה החמה (אביב, קיץ ותחילת הסתיו), ובחורף מתרוקן האי ומלונות רבים נסגרים לחלוטין. רוב התיירים הם תיירים אירופאים. אך גם תיירים ממדינות אחרות מרבים להגיע, ובכללם ישראלים רבים.

אזורי הנופש העיקריים הם אזור איה נאפה, המאופיין בעיקר במלונות פשוטים וקהל צעיר, אזור לימסול המאופיין בבתי מלון יוקרתיים ואזור פאפוס אשר מתאים למשפחות ולקהל הנופשים הכללי. באזור לאצ'י ניתן למצוא כפרים שלוים עם מלונות ביתיים, ולצידם את מלון Anassa המפורסם והאהוב על ידוענים בריטיים רבים כגון פול מקרטני, אלטון ג'ון ורבים אחרים.

החלק הטורקי מפותח פחות מבחינה תיירותית, אך מכיל בתי קזינו, הנעדרים מהצד היווני, והמהווים אבן שואבת כשלעצמם.

המאכל הלאומי בקפריסין היוונית הוא גבינת החלומי. גבינה זו, אשר מופקת מערבוב חלב כבשים ועזים, מוגשת במסעדות קפריסאיות רבות. הגבינה מוגשת קלויה על הגריל, כמנה ראשונה בצמוד לסלט יווני (ירקות חתוכים גס בשמן זית עם תבלינים וגבינת פטה). שאר המטבח הוא יווני בעיקרו, ומורכב מסופלאקי, מוסקה, ותבשילי קדרה. הקינוח המסורתי הוא פירות מסוכרים. כמו כן, מקובל לסיים את הארוחה בשתיית קפה טורקי.

על מלונות מומלצים – קראו כאן