מזג האוויר בקפריסין

קפריסין נחשב "אי לכל עונה", כך שכל עונה היא אידיאלית לביקור במדינה. הודות למזג האוויר הים תיכוני ניתן ליהנות מקפריסין בכל חודשי השנה: חורף מתון, קיץ חם ואקלים מושלם בשאר השנה.

גשר האהבה באיה נאפה - שווה ביקור בכל עונה
גשר האהבה באיה נאפה – שווה ביקור בכל עונה

לפניכם מה שמצפה לכם בימים הקרובים מבחינת מזג האוויר המקומי ולאחר מכן מזג אויר בקפריסין לפי חודשים, כך שתוכלו להזמין חופשה במועד המתאים ביותר להעדפות האקלימיות שלכם.

מזג האוויר בקפריסין

ינואר בקפריסין

ינואר נחשב לחודש הגשום (כ-10 ימי גשם בממוצע בדרום קפריסין) והקר ביותר בקפריסין, אך זה כמובן יחסי. הממוצע החודשי הוא כ-16 מעלות צלסיוס בדרום האי וכ-9.5 מעלות בממוצע בצפון קפריסין.

לכן, לא פלא שתיירים רבים מאירופה והאיזורים הקרים יותר בוחרים לבלות את חופשת חג המולד במסעדות, באטרקציות תיירותיות שונות ואפילו בחופי הים (טמפרטורת המים בחודש זה בדרום האי היא 17 מעלות צלסיוס) אבל לא רק זה, אתר הסקי שבהרי הטרודוס פתוח לגולשים ואתם מוזמנים ליהנות מחופשת חורף בקפריסין שכוללת סקי בלי הפקקים והמחירים של החרמון.

פברואר בקפריסין

למרות ואולי בגלל שהטמפרטורות בקפריסין צונחות בחודש זה (ממוצע חודשי של 15 מעלות צלסיוס בדרום קפריסין ושל 10 מעלות בצפונו), מחירי החופשה באי נחשבים לזולים יותר מאשר בקיץ ואתם יכולים לנצל זאת. למשל, לצורך חופשת סקי בהרי הטרודוס או בהרים המושלגים שבצפון קפריסין.

airalo ad

בנוסף, הטמפרטורות באזורי החוף (בעיקר בדרום האי) נחשבות נוחות ויש בממוצע 6 שעות אור מלא ביום, כך שאתם יכולים ליהנות מפעילויות שונות כמו ספא במלון אתרים סגורים ואתרי ארכיאולוגיה שפזורים כאן לרוב.

האמיצים יכולים להיכנס למים וליהנות מטמפרטורה ממוצעת של 16 מעלות צלסיוס (בדרום האי).

פברואר בקפריסין - אפשר להיכנס למים
פברואר בקפריסין – אפשר להיכנס למים

מרץ בקפריסין

בחודש מרץ האביב בקפריסין בשיאו ובכל מקום יש ארומה של פירות ופרחים למרות (או אולי בזכות) הגשם (ממוצע של כ-5 ימי גשם בדרום האי).

תושבי דרום האי חוגגים בתקופה זו את חג הפסחא, כך שהאטרקציות התיירותיות למשפחות (למשל הקרנבל המסורתי בלימסול) צפויות להיות מלאות.

זו התקופה לחקור את האי הודות לטמפרטורות הנוחות (ממוצע של 17.5 מעלות צלסיוס בדרום האי ו-12.5 מעלות בצפון) וליהנות משלל אטרקציות: טיולי הליכה, רכיבה על אופניים, טיולי שטח (כן, אפשר להשכיר בקפריסין רכבי שטח) ועוד.

אפריל בקפריסין

אפריל בקפריסין נחשב יחסית לחודש עם טמפרטורות נוחות (טמפרטורה ממוצעת של 21 מעלות צלסיוס בדרום האי ו-16.5 בצפונו) וממוצע של 9 שעות אור ביום, כך שהוא פשוט מושלם לטיולים.

אם אתם חובבי צלילה אתם הולכים ליהנות ובגדול: רק כ- 2 ימי גשם וטמפרטורת מים ממוצעת של 19 מעלות צלסיוס בדרום האי. ובמילים אחרות – קור שחליפת צלילה איכותית בהחלט יכולה לעמוד בפניו.

בנוסף, בתקופה זו נפתחים לציבור פארקי המים ברחבי האי, כך שאם אתם מגיעים לאי עם ילדים רוב הסיכויים שתיהנו לא פחות מהם ואפילו יותר.

צלילה בקפריסין
צלילה בקפריסין

מאי בקפריסין

חודש מאי בקפריסין הוא חודש של התחדשות כי רוב האטרקציות שהיו סגורות בחורף נפתחות. בחודש זה הטמפרטורות במהלך היום נחשבות לגבוהות: ממוצע של 25 מעלות צלסיוס בדרום קפריסין ו–16 מעלות בצפונו.

עם זאת, בלילה הטמפרטורות יורדות (למשל ל-14 מעלות צלסיוס בצפון האי) וזה שאומר שכדאי להצטייד בבגדי עונת מעבר. בגדים קיציים ליום וסוודר או משהו מעל בערבים.

בנוסף, כדאי להיות מוכנים לכל תרחיש כי בחודש זה הכל יכול לקרות: מצד אחד טמפרטורת המים נעימה (ממוצע של 23 מעלות צלסיוס בדרום האי), אך מצד שני יש בממוצע כ-2.5 ימי גשם.

יוני בקפריסין

חודש יוני הוא החודש של פסטיבלי המבול שנערכים ברחבי דרום קפריסין וכוללים ירידים שונים: דוכני אוכל ושתייה, משחקים, מוזיקה, ריקודים וכן תחרויות רבות שמשקפות את התרבות המקומית האותנטית.

זהו גם חודש אידיאלי לחובבי השייט הודות לשמי הלילה הבהירים, לשעות האור הרבות (בממוצע 12) ולאפס ימי הגשם.

גם הטמפרטורות משתפות פעולה: בדרום האי ממוצע של 26.5 מעלות צלסיוס וטמפרטורת מים ממוצעת של 22.5 מעלות בדרום האי ובצפון – טמפרטורה ממוצעת של 24.5 מעלות צלסיוס. אידיליה כבר אמרנו?

שיט בקפריסין
שיט בקפריסין

יולי בקפריסין

חודש יולי נחשב לחודש הכי גדוש בפעילויות בקפריסין, בעיקר הודות לשפע שעות האור (12 בממוצע) ולטמפרטורות הנוחות: טמפרטורה ממוצעת של כ-31 מעלות צלסיוס (גם במים) בדרום האי ו-28.5 בצפונו. לכן, האי עמוס במבקרים שנהנים משפע של פעילויות, פסטיבלים ואטרקציות.

אפשרויות שונות חדשות נפתחות בחודש יולי בתחום הספורט הימי כמו שייט, דייג, צלילה ועוד. אםם מיציתם את איזורי החוף החמים, אתם יכולים להעפיל אל קרירותם של הכפרים שבהרי הטרודוס, שם הטמפרטורות נמוכות ב-10 מעלות צלסיוס בממוצע לעומת החוף. 

אוגוסט בקפריסין

אוגוסט הוא שיאו של הקיץ הקפריסאי והטמפרטורות בחודש זה גבוהות במיוחד: בדרום האי  טמפרטורה ממוצעת של 33.5 מעלות וטמפרטורת מים ממוצעת של 26.5 מעלות ובצפון – טמפרטורה ממוצעת של 22.5 מעלות. לכן, כשאתם אורזים מזוודה אל תשכחו קרם הגנה.

חודש זה נחשב לאידיאלי למי שמעוניין להכיר את קפריסין הכפרית, בעיקר את אלו שנמצאים באזורי ההרריים של האי. זו ההזדמנות שלכם להכיר את התרבות המקומית, להאזין למוזיקה, להתנסות בריקודים עממיים בטברנות השונות וליהנות משעות אור מרובות (12 בממוצע), אז למה אתם מחכים?

אוגוסט בקפריסין - כל האפשרויות פתוחות
אוגוסט בקפריסין – כל האפשרויות פתוחות

ספטמבר בקפריסין

חודש ספטמבר נחשב לחודש הטוב ביותר לבקר באי, בעיקר אם אתם מעוניינים ליהנות מכל האטרקציות שיש לו להציע מבלי נחילי תיירי הקיץ. לרוב גם המחירים יורדים, כך שאתם יכולים להרוויח מכל העולמות: גם שקט וגם חופשה במלונות האי במחירים שפויים.

הטמפרטורות בעונה זו עדיין גבוהות יחסית: בדרום האי טמפרטורה ממוצעת של 25 מעלות צלסיוס וטמפרטורת מים ממוצעת של 22.5 מעלות בדרום האי ובצפון – 23 מעלות צלסיוס. אידיאליות למי שמחפש פעילויות בחוץ.

למשל, כל פעילות שמנצלת את שעות האור הארוכות (בממוצע 10) כמו ישיבה בטברנות המפורסמות של האי, הנאה ממטעמי המטבח המקומי, הפלגה בין המפרצונים החבויים שרק המקומיים מכירים ו/או התנסות בבציר ענבים ובטיולי שטח בשבילי האי.

אוקטובר בקפריסין

בחודש אוקטובר בקפריסין הטמפרטורות יורדות ויש מספר ימי גשם. האקלים עדיין סביר. טמפרטורה ממוצעת של 25 מעלות בדרום האי ו-20 מעלות בצפונו.

זו ההזדמנות ליהנות משחייה אחרונה בים לפני שהחורף מגיע, ליהנות מאי שעומד כמעט כולו לרשותכם לפני שהאטרקציות נסגרות לתקופת החורף ובעיקר – לנצל  את מחירי החופשה הסבירים ואת שעות האור הארוכות (8 בממוצע) כדי לעשות שופינג של מזכרות קפריסאיות.

חנות מזכרות בקפריסין
חנות מזכרות בקפריסין

נובמבר בקפריסין

בחודש נובמבר החורף בקפריסין מתחיל, כך שכדאי שתצפו לכמה ימי גשם (בממוצע 4.5), לשעות אור שמתקצרות עד ל-7 כל יום ולטמפרטורות שנחשבות אידיאליות לטרקים בהרים (בממוצע 17 מעלות צלסיוס בדרום האי ו-15.5 בצפון), לביקור באתרי עתיקות ולגלישת רוח.

והסירו דאגה מלבכם כי בקפריסין יש מה לעשות גם בימים גשומים. למשל, ליהנות מספא מפנק או מביקור במוזיאונים של האי. הכל כמובן תלוי בהעדפות שלכם.

דצמבר בקפריסין

אם אתם מחפשים חופשת חורף מושלמת – חודש דצמבר בקפריסין הוא אידיאלי בשבילכם. אמנם בחודש זה יש סערות חורף רבות, גלים גבוהים הודות לרוחות חזקות (אם אתם גולשים תרגישו בגן עדן) ובממוצע 9 ימי גשם ו-5 שעות אור כל יום, אבל זה לא הכל, בחודש זה מתחיל לרדת שלג בהרי הטרודוס ואתר הסקי שבו נפתח למבקרים.

הודות למזג האוויר הים תיכוני, הטמפרטורות יחסית סבירות (בממוצע 15 מעלות בדרום האי ו-11.5 בצפונו) גם בים (טמפרטורת מים של 19 מעלות בדרום האי), כך שאל תתפלאו אם תראו את המקומיים מתהלכים בבגדים קצרים או בבגדי ים.

שאלות ותשובות

האם חם בקפריסין כל השנה?

בקפריסין אקלים ים תיכוני שכולל קייצים חמים וחורפים רטובים – די דומה למזג האויר שבישראל. הטמפרטורות במדינה נעות מממוצע של 17 מעלות צלסיוס בחורף ל-31 מעלות צלסיוס בקיץ, כאשר החודש החם ביותר הוא אוגוסט. אם אתם סובלים מחום כדאי שתבקרו בקפריסין בחודשי החורף או שתתמקדו באזורים קרירים יותר, למשל צפון קפריסין או בהרי הטרודוס.

באיזה חודש הכי כדאי לבקר בקפריסין?

התקופה הטובה ביותר לטייל בקפריסין היא בין החודשים מאי ליוני. בחודשים אלו מזג האוויר סביר (לא חם מדי), יש שפע של שעות אור לטיולים וגם עונת התיירות עדיין לא בשיאה, כך שאתם צפויים ליהנות מאטרקציות שיעמדו כמעט כולן לרשותכם וממחירים סבירים.

האם חם בקפריסין בחורף?

אמנם בקפריסין יש אזורים שנהנים משלג בחורף (למשל הרי הטרודוס בדרום האי והרי חמשת האצבעות בצפונו), אבל ככלל מזג האוויר בקפריסין נעים גם בחורף הודות לאקלים הים-תיכוני. הטמפרטורה הממוצעת בחורף בקפריסין היא 24 מעלות צלסיוס במשך היום ו-14 מעלות בלילה. הנה מדריך מעולה לטיול בקפריסין בחורף.

באיזה חודשים אפשר לעשות בטן-גב בקפריסין?

הודות לאקלים הים תיכוני אפשר לעשות בטן-גב באזורי החוף בקפריסין כמעט כל השנה, אך החודש הטוב ביותר לכך הוא חודש מרץ. בחודש זה הטמפרטורות נוחות (כ-18 מעלות צלסיוס ביום), כך שאפשר להשתזף בלי לחשוש מכוויות שמש. רק אל תשכחו קרם הגנה

.