אירועים, חגים ופסטיבלים בקפריסין

בקפריסין נערכים שפע של אירועים במהלך השנה, אירועים היסטוריים, דתיים משחקי ספורט ופסטיבלים שמושכים המונים מרחבי קפריסין והעולם. רבים מהאירועים הללו מתקיימים בסתיו ובאביב, כאשר מזג האוויר חם ונעים. ישנם גם אירועי תרבות חשובים כמו פסטיבל היין ופסטיבל אפרודיטה, כך שהמבקרים והתושבים כאחד מגלים שלכל אחד מהחודשים יש אופי משלו ומשהו מעניין לעשות בו.

עץ כריסמס עם מתנות

אז לפני שאתם מגיעים לקפריסין, הקפידו לקרוא כאן מה מתרחש בחודש שבו אתם מתכננים להגיע.

תוכן העניינים
  1. ינואר-פברואר
  2. פברואר
  3. מרץ – מאי
  4. כרטיסים לאירועים ואטרקציות נוספות
  5. יוני – יולי
  6. אוגוסט – ספטמבר
  7. כרטיסים לאירועים ואטרקציות נוספות
  8. אוקטובר
  9. דצמבר
  10. שאלות ותשובות

ינואר-פברואר

ה-1 בינואר, השנה החדשה

ברוכים הבאים ל"פרוטוכרוניה" (Protochronia) – השנה החדשה. בשניה שהשעון מורה על השעה 12, כניסת השנה החדשה מלווה בזיקוקים שממלאים את שמי הלילה. בכל מקום באי נערכות מסיבות ואירועים כשכולם מתנשקים ומברכים את כולם בברכת שנה טובה (Kali Khronia ביוונית קפריסאית). בנוסף לחגיגות השנה חדשה, באופן מסורתי זהו האיוס וסיליס (Ayios Vasilis) שמביא את המתנות של כולם כשהוא מגיע בליל הסילבסטר ולא סנטה קלאוס.

זמן קצר לאחר חצות הלילה המשפחות מתאספות כדי לאכול את פאי הבזיליקום (Vasilopitta) שהיא עוגת ספוג טעימה בטעם תפוזים וברנדי. ראש המשפחה חוצה את העוגה (סימן לברכה) ואז חותך את העוגה ומניח את שתי הפרוסות הראשונות בצד עבור הכנסייה והעניים. לאחר מכן הוא מגיש לעצמו את הפרוסה השלישית, לאשתו את הפרוסה הבאה וליתר המסובים בסדר גיל יורד. אדם אחד מבין כולם ימצא מטבע כסף או זהב חבוי בפרוסה שלו וזה סימן למזל טוב לכל השנה הקרובה.

6 בינואר, חג ההתגלות

12 ימים לאחר חג המולד, ב-6 בינואר מתקיים בקפריסין חג ה'Ta Fota' שפירושו 'האור' לציון טבילתו של ישו. החגיגות של חג ההתגלות מתקיימות בכל הנמלים בקפריסין. הבישוף המקומי מוביל תהלוכה של ילדי בית ספר וחברי ארגוני נוער שונים המלווים על ידי אחת הלהקות המקומיות לאורך הנמל. במהלך הטקס, הבישוף זורק בצורה הפגנתית צלב לים כדי לברך על המים ועשרות נערים מקומיים צוללים במהירות כדי להשיג אותו ולזכות במזל טוב בשנה הקרובה. כל התושבים מבלים באזור הנמל וכולם מסתובבים לבושים במיטב מחלצותיהם ונהנים ממאפי לוקומאדס (סופגניות קטנטנות ספוגות דבש) שנמכרים בדוכנים בצידי הדרכים. הרחק מהמולת החג, חלק מזקני הקהילה שוטפים את הפירות והירקות שלהם במי הים המבורכים כדי להבטיח יבול שופע.

airalo ad

עונת סקי קצרה!

עצים בשלג בטרודוס
עצים בשלג בטרודוס

ינואר פירושו בדרך כלל שלג בקפריסין אם כי השלג יכול להגיע בהפתעה. ברגע שהחזאים מכריזים על השלג הראשון בהרים, משפחות קפריסאיות רבות נוסעות לאיזור הרי הטורודוס ליום בשלג. כשיש מספיק שלג שם, אתר הסקי נפתח ואפשר לשכור ציוד סקי כמו גם סנובורד ומזחלות בחנות Sun Valley One שבאתר. למי שלא גולש, יש גם כמה מסלולי טיול בטבע באיזור. מלון טרודוס (2 כוכבים) קרוב לאתר הסקי והוא מהווה נקודת מוצא לטיולי כוכב באיזור הרי הטרודוס והכפרים. הן בעונת הסקי והן בקיץ למי שמעדיף לשהות באיזור ההרים. במלון יש מגרש משחקים לילדים, חדר כושר, בר ועוד.

פברואר

Nicos Severis Cyprus Junior Open

מאז 2013 מתקיים כל שנה במהלך פברואר בקפריסין אירוע הגולף Nicos Severis Cyprus Junior Open. האירוע נערך במקור כתחרות גולף של יומיים עם 36 גומות והתפתח לאירוע גולף פופולרי בקרב צעירים גולפאים. האירוע מושך אליו מתחרים מקפריסין ומרחבי העולם. אירופה והמזרח התיכון. עוד מידע על האירוע אפשר למצוא כאן.

מרץ – מאי

זמן מעולה לקרנבל!

בערך בסוף פברואר או תחילת מרץ (התאריכים משתנים כל שנה, תלוי בתאריך שבו חל חג הפסחא היווני) יש 10 ימי כיף שבהם כולם חוגגים את הקרנבל עם מסיבות מפוארות ומצעדים. הקרנבל נחגג בכל עיירה אך לימסול היא המוקד לחגיגות הגדולות ביותר. ביום הראשון של הקרנבל יש תהלוכה גדולה ברחובות עם עשרות בובות, בימות ומיצגים מעוטרים כשאחד מהם והמפואר והגדול ביותר הוא – מלך הקרנבל! במהלך הימים שלאחר מכן מתקיימים מצעדים רבים ומסיבות חגיגיות.

חג יום רביעי של האפר

היום לאחר סיום הקרנבל נקרא "יום רביעי של האפר", זהו אחד מהימים הקדושים לנצרות ובו מתחילים 50 ימי תענית שמסתיימים אחרי חצות בשבת חג הפסחא. ביום הזה כולם נוסעים לאיזור הכפרים, עורכים פיקניק צמחוני ומעיפים עפיפונים. ישנן הרבה תחרויות עפיפונים. למרות שבחנויות המקומיות נמכרים עפיפונים ממש מיוחדים ואיכותיים במחירים זולים, עדיין רבים מהמתחרים מבלים שעות בבניית עפיפונים ביתיים במטרה לקטוף את התהילה. באופן מסורתי, היום הזה נחשב לתחילתה של עונת האביב.

25 במרץ – יום העצמאות היווני

יום העצמאות היווני הוא אחד החגים הלאומיים המשמעותיים ביוון. זה גם חג דתי למריה הבתולה וגם חג לאומי לכבוד המהפכה היוונית משנת 1821 נגד הטורקים. במהלך היום נערך מצעד צבאי.

1 באפריל – יום לאומי

ב-1 באפריל 1955 התחיל מרד ה-EOKA בקפריסין נגד הבריטים ובזכותו קיבלה קפריסין עצמאות.

פסטיבל למוזיקה קלאסית

פסטיבל זה נערך כל שנה החל מ-2016 בטירת lapais Abbey בקירניה בחודשי האביב (אמצע אפריל-אמצע יוני) .

הודות לאקוסטיקה הנפלאה של המקום, הפסטיבל נחשב לפלטפורמה חשובה להופעות של מוזיקה קלאסית לרבות מקהלות, אופרה ותזמורות של כלי נשיפה, כך שהוא מושך אליו מוזיקאים מכל העולם

כרטיסים לאירועים ואטרקציות נוספות

חג הפסחא (האיסטר)

את צום האיסטר מקיימים קפריסאים רבים בכל הגילאים. בצום זה לא אוכלים בשר, דגים ומוצרי חלב – ואפילו שמן זית בשבוע האחרון של הצום. בבתי המלון ובחנויות המזון המקומיות תוכלו לראות שלטים עם המילה ‘Nistisimo’ שמשמעותה שאפשר לאכול את האוכל המוגש במהלך הצום. 50 הימים הללו חגיגיים ועם אווירה מיוחדת שכן כולם מכינים את עצמם לקראת חג הפסחא, החג הגדול ביותר בלוח השנה האורתודוקסי.

במהלך השבוע האחרון מתקיימות תפילות בכנסיות מדי יום עם שקיעת החמה'. כולם מנקים את הבתים לכבוד הפסחא ובתחילת יום השישי מכינות עקרות הבית פשטידות גבינת פסחא מיוחדות וטעימות עם צימוקים (סולטנאס) או נענע. אם תרצו לנסות אותן – הן גם נמכרות במאפיות. מאוחר יותר בבוקר, כל הנשים הולכות לכנסיה המקומית עם פרחים בצבע לבן ושמנת כדי לקשט אותה. לאחר רדת הלילה נערכת סביב הכפר או העיירה תהלוכה בניצוחו של הכומר שמלווה על ידי ילדים עם נרות ואנשים רבים.

תהלוכת חג הפסחא, האיסתר בקפריסין
תהלוכת חג הפסחא, האיסתר בקפריסין

חג הפסחא הוא החג הגדול מכולם. בערב חג הפסחא הנערים מכינים מדורה ליד הכנסייה שלהם לזכרו של יהודה איש קריות ובגידתו בישו. סמוך לשעה 23:30 כולם מתאספים לתפילת חצות הפסחא. מבקרים מוזמנים להצטרף, אך צריכים להצטייד באחד מנרות הפסחא המיוחדים שניתן לקנות בקיוסקים ובמרכולים. הכומר מתחיל את הטקס וחצות הלילה, בזמן שהשעון מראה 12, הכנסייה מוחשכת, יש דממה קצרה ואז הכומר מכריז – 'Christos Anesti', כלומר 'ישו קם' ומשתתפי הטקס עונים במקהלה – 'Alithos Anesti', כלומר 'הוא באמת קם'.

פעמוני הכנסייה מדנדנים כשהכומר מדליק את הנרות של כל הסובבים אותו והם בתורם מדליקים את נרותיהם של העומדים מאחור. עד מהרה הכנסייה שטופה באור נרות וכולם מברכים זה את זה. הצעירים ממהרים החוצה אל הזיקוקים, בעוד שהמבוגרים שמים את היד בזהירות סביב הנר שלהם ומנסים להחזיר אותו הביתה דולק למזל. בדרך כלל החגיגות נמשכות שלושה ימים ובני המשפחה שגרים בחו"ל מנסים תמיד להגיע לקפריסין לקראת חג הפסחא.

1 במאי, Protomagia ויום העבודה

ביום הזה זר פרחי אביב תלויים מחוץ לדלתות הכניסה כדי להגן על הבית מפני הרוע. לכבוד יום העבודה מתקיים מצעד גדול ובו נחגגים ההישגים הכלכליים והחברתיים של העובדים.

פסטיבל Anthestiria

פסטיבל אנטסטיריה הוא חגיגה לאביב ופרחים. הפסטיבל מתקיים בלרנקה מדי שנה בחודש מאי ובמהלכו יש מצעד עם בימות המעוטרות בפרחים יפים, צבעוניים ורעננים לאורך הטיילת של לרנקה מול הים.

תערוכת היאכטות בלימסול

מדי שנה בחודש מאי נערכת בלימסול תערוכת סירות ויאכטות. גם אתם לא חובבי שייט ודייג מומלץ לכם לסור לשם. התערוכה מרהיבה ומעניינת.

פסטיבל הצבעוני – Tepebaşı Tulip (Tulipa Cypria), Lapta Festival

פסטיבל זה נערך בכפר Tepebaşı בצפון קפריסין כל שנה בחודש מרץ, החודש שבו פורח הצבעוני הנדיר והמוגן מסוג Tulipa Cypria

פסטיבל פקעות המשי – Bellapais Silk Cocoon Festival

פסטיבל זה נערך כל שנה בחודש מאי במנזר Bellapais ובו מציגים ומוכרים המקומיים עבודות יד עשויות מפקעות משי

יוני – יולי

פסטיבל האמנות והתרבות הבינלאומי של פמגוסטה – International Famagusta Art and Culture Festival

פסטיבל זה מתקיים בחודשים מאי – יוני ונחשב לאחד הפסטיבלים הפופולאריים והמרשימים ביותר בצפון קפריסין

פסטיבל הלבנדר

מדי שנה ביוני מתקיים בכפר Avgorou (ליד איה נאפה) פסטיבל הלבנדר במתחם עם מבוכי שיחים ופרחים. מומלץ גם לילדים ובני נוער.

פסטיבל המחול האירופי

גולת הכותרת השנתית בסצנת האמנות והתרבות האירופאית היא פסטיבל המחול האירופי. הפסטיבל מתרחש בתיאטרון ריאלטו (Rialto) בלימסול ובתיאטרון פאלאס (Pallas) בניקוסיה. 16 מדינות אירופיות מתאחדות לאירוע מפואר של מחול עכשווי, הופעות וסדנאות מעוררות השראה.

Kataklysmos – קטאקליסמוס

קטאקליסמוס הוא פסטיבל קפריסאי מסורתי אמיתי. חמישים יום לאחר חג הפסחא נערך בקפריסין פסטיבל המבול 'קטקלימוס'. הפסטיבל הזה נמצא רק בקפריסין ובכמה כפרי חוף ביוון. קטקלימוס בעצם נחגג לזכר המבול ונח שבזכותו ובזכות תיבתו האנושות ובעלי החיים ניצלו.

החגיגות כולן מתמקדות במים ופסטיבלים גדולים מתקיימים בכל החופים. החגיגות הפופולריות והגדולות ביותר מתרחשות בלרנקה. הטיילת על הים הופכת ליריד גדול תחת כיפת השמיים ובה דוכנים, משחקים, בידור, צעצועים ודוכני אוכל קפריסאי מסורתי. בדומה לחג השבועות, יום המים בישראל, גם כאן משפריצים החוגגים זה על זה מי ים. האירועים נמשכים 7-10 יום והם כוללים תחרויות שייט ושחייה, שירים וריקודים מסורתיים ותחרויות מוזיקה. אחרי השקיעה יש מסיבות וריקודים עד אמצע הלילה עם אמנים מפורסמים.

פסטיבל לרנקה

פסטיבל לרנקה מחשב לאחד מאירועי התרבות המובילים בקפריסין. נערכות בו הופעות מוזיקליות, מופעי תיאטרון וריקודים חשובים עם אמנים בינלאומיים מפורסמים.

שבוע התרבות של כפרי ההרים, מחוז לימסול

האירועים בשבוע זה נועדו לשמר את התרבות הקפריסאית העתיקה תוך הצצה לחיי הכפר, למוזיקה ולריקודים המסורתיים.

פסטיבל Shakespeare, קוריון

האמפיתיאטרון של קוריון הופך בקיץ לפסטיבל שייקספיר. פסטיבל קוריון הוא גם בית להופעות של אמנים יווניים בינלאומיים כמו ונסה מיי, ויקי לאנדרוס וננה מושקורי.

פרוייקט ג'אז בקיץ – Vinylio

מדי פעם מתקיים בלימסול בקיץ אירוע ג'אז בן 5 לילות שונים, מלאים במוזיקת ג'אז. האירוע מתקיים בבר היין Vinylio.

פסטיבל Afrobanana

פסטיבל של מוזיקת ראפ ורגאיי מקומית.

הפסטיבל הבינלאומי לריקודים עממיים – Folk Dance International Festival

פסטיבל זה נערך כל שנה בעיר Iskele שבצפון קפריסין בסוף חודש יוני ונמשך כשבוע. הפסטיבל חוגג רב-תרבותיות באמצעות להקות של ריקודים עממיים מכל רחבי העולם.

פסטיבל התפוז

פסטיבל זה נערך כל שנה החל מ-1977 ב- Güzelyurt שבצפון קפריסין עם סיום קטיף התפוזים (סוף חודש יוני-תחילת חודש יולי).

הפסטיבל כולל תערוכות אמנות, מופעים של ריקודים פולקלוריסטיים, קונצרטים, תחרויות שונות, הגרלות, ירידים וכן דוכנים שונים שמבוססים על תפוזים: מזכרות, עבודות יד ומאכלים מקומיים.

פסטיבל האגוז – Lefke Walnut Festival

פסטיבל זה נערך כל שנה ביוני בכפר Lefke בצפון קפריסין. במהלך הפסטיבל התושבים מציגים ומוכרים מגוון של קינוחים שעשויים מאגוזים, למשל ceviz macunu

אוגוסט – ספטמבר

חופשת הקיץ

באוגוסט מרבית העסקים והמשרדים נסגרים לפחות לכמה שבועות לחופשות הקיץ אותם מבלים הקפריסאים בחו"ל, בחופי הים היפים של קפריסין או בהרי הטרודוס.

פסטיבל איה נאפה

פסטיבל איה נאפה הוא אירוע תוסס בעיירת הנופש היפהפיה הזו ובו יש מוזיקה וריקודים קפריסאים מסורתיים, הופעות תיאטרון, הופעות עם אמנים קפריסאים, יוונים ובינלאומיים ושפע של בידור לכל המשפחה.

פסטיבל היין של לימסול

סוף אוגוסט הוא זמן ממש טוב לבקר בלימסול מכיוון שפסטיבל היין של לימסול נערך אז בגנים העירוניים של העיר לאורך הטיילת שעל הים ליד העיר העתיקה. הפסטיבל שנוסד בשנת 1961 כדי לסייע בקידום יינות האי הוא הגדול בפסטיבלי קפריסין. הפסטיבל מציג את ההיסטוריה העשירה של ייצור היין בקפריסין עם מוזיקה מסורתית, ריקודים, אוכל קפריסאי מסורתי וכמובן יין ללא הגבלה.

פסטיבל Pastelli – סוף עונת החרובים

במהלך כל חודש ספטמבר נבצרים הענבים ובתום הבציר בכל כפר נערכת בדרך כלל מסיבה עם שירה וריקודים. יבול חשוב נוסף שנקטף בזמן הזה הוא החרוב. חרובים היו מכונים בעבר "הזהב השחור של קפריסין" והם היו מיוצאים מכאן לכל העולם. כיום חלק מיוצא ובסוף ספטמבר נערך בכפר Anoyira פסטיבל Pastelli לציון סוף הקטיף.

פסטיבל שנתי נוסף שמוקדש לחרוב נערך בתחילת ספטמבר בכפר Tatlisu. פסטיבל זה נמשך לאורך סוף שבוע שלם כולל ודוכנים של עבודות יד, מזון ומשקאות על בסיס חרובים וכן פעילויות מוסיקה, תרבות ואמנות שמוקדשות לפרי.

פסטיבל הקומנדריה

ענבים שחורים בקפריסין

בקיץ מומלץ לבקר בכפרי היין שבעמק Kourris ולחגוג את עונת בציר הענבים. הצטרפו ואל תשכחו לטעום את גאוות האי, את היין המתוק הטעים ואולי גם העתיק ביותר בעולם – יין קומנדריה.

הפסטיבל הבינלאומי לדרמה יוונית עתיקה

האירוע התרבותי הידוע הזה מתקיים באוגוסט ובו נערכים מופעי תיאטרון של מחזאים יוונים היסטוריים כמו אריסטופנס, סופוקלס ואוריפידאס. פסטיבל הדרמה היוונית מתקיים ב-3 מיקומים בקפריסין: התיאטרון העתיק של קוריון, האודאון העתיק בפאפוס והאמפיתיאטרון ע"ש מקריוס השלישי בניקוסיה.

הפסטיבל לא רק נותן לדרמה היוונית העתיקה נוכחות רבה יותר בפעילות התיאטרלית של קפריסין, אלא עושה זאת באופן רב-תרבותי ובסטנדרטים אסתטיים גבוהים – מה שמושך אליו אנשים מכל העולם שצופים בדרמות יוונית שמועלות ע"י תיאטראות בינלאומיים.

כל קבוצת תיאטרון מפרשת את הטקסט היווני הקדום בשפתה – מה שגורם לתוצאה כפולה: מצד אחד מדגיש את טבעה הנצחי של הדרמה היוונית, אבל מצד שני מעביר את התכונות התרבותיות הייחודיות של כל מדינה וקבוצה.

עם השנים הפסטיבל הפך לאירוע תרבותי בעל משמעות בינלאומית שמאתגר תאטראות בכל העולם, אבל גם לאחד מהפסטיבלים התרבותיים החשובים של קפריסין שזכה לתו EFFE מטעם European Festivals Association. זהו אחד הפסטיבלים הטובים באירופה.

פסטיבל Kypria

גם זה הוא אחד מאירועי התרבות המשמעותיים ביותר בקפריסין. במהלך הפסטיבל יש מופעי בלט, תיאטרון, אמנויות, קולנוע, אופרה ומוזיקה עם אמנים מהשורה הראשונה מקפריסין ומרחבי העולם.

פסטיבל האופרה של אפרודיטה פאפוס

הופעת אופרה

בספטמבר, חודש לאחר פסטיבל הדרמה היוונית העתיקה, באווירה קסומה מול טירת ימי הביניים של פאפוס. פסטיבל האופרה שנערך כאן כולל הופעות ענקיות. אירוע הסתיו הפופולרי הזה הוא אחד משיאי לוח השנה של קפריסין בו חובבי אופרה קלאסית חווים שלושה ימי אהבה, תשוקה וטרגדיה תחת הכוכבים.

פסטיבל הלוז

אכלו אגוזי לוז וסיירו בסיורים מודרכים באיזור הכפר Platanistasa. פסטיבל אגוז הלוז מאורגן על ידי הקהילה המקומית ומועצת התיירות של כפרי הטרודוס.

פסטיבל קירניה לאמנות ותרבות – Girne Art and Culture Festival

פסטיבל זה נערך כל שנה בחודש אוגוסט בעיר קירניה וכולל מגוון של פעילויות וקונצרטים מסורתיים

פסטיבל הענבים – Mehmetcik Grape Festival

פסטיבל זה נערך כל שנה בחודש אוגוסט ב- Mehmetcik שבצפון קפריסין. הפסטיבל כולל דוכנים שונים של מוצרים שעשויים מענבים

פסטיבל החלומי – Geçitkale Hellim Festival

פסטיבל זה נערך כל שנה בחודשים אוגוסט-ספטמבר בכפר Geçitkale שבצפון קפריסין. הפסטיבל מוקדש לגבינת החלומי ובמהלכו תושבי המקום מציעים למכירה מוצרים שונים שהכינו תוך שימוש בגבינה המסורתית – מה שהופך את הפסטיבל לשילוב מנצח של מסורת עתיקה וקולינריה משובחת

כרטיסים לאירועים ואטרקציות נוספות

אוקטובר

יום העצמאות הקפריסאי

ב-1 באוקטובר נחגג בקפריסין היום בו קפריסין קיבלה עצמאות מהבריטים והפכה למדינה דמוקרטית עצמאית.

28 באוקטובר, היום הלאומי היווני

ביום הזה חוגגים את יום ה'Ohi' (כלומר לא) עם מצעדים וריקודים מסורתיים. היום מציין את תשובתו השלילית המפורסמת של ראש ממשלת יוון יואניס מטקסס למוסוליני בשנת 1940, לאחר שזה דרש את כניעתה של יוון.

פסטיבל אקו דיי -eco day fest

פסטיבל זה נערך כל שנה בחודש אוקטובר (לעיתים גם בחודש מאי) בכפר Büyükkonuk שבצפון קפריסין. למרות שהפסטיבל נמשך יום אחד בלבד, הוא כולל מופעים רבים של ריקודי עם ומוזיקה, דוכנים של מלאכות מסורתיות (אריגת כותנה, ייצור סלים ועוד) ושפע של תוצרת מקומית – מה שהופך אותו להזדמנות פז להכיר את המורשת של צפון קפריסין ואת הקהילה המקומית שמושתתת על עקרונות של קיימות.

פסטיבל הזית – International Kyrenia Templos Olive Festival

פסטיבל זה נערך כל שנה בחודש אוקטובר בעיר קירניה וחוגג את חשיבותו התרבותית של עץ הזית.

דצמבר

25 בדצמבר – כריסמס

כמו בכל העולם, גם כאן חוגגים את יום הולדתו של ישו בכנסיות שבאי עם אירועים ומסיבות נוצצות – בולטים במיוחד האירועים שמפיקים בכפרי הכריסמס של קפריסין. זהו הפסטיבל השני בחשיבותו בלוח השנה היווני האורתודוקסי. חג המולד לא ממוסחר כמו במדינות אירופה ואמריקה והוא נשאר חג משפחתי מאוד.

עוגת חג המולד הובאה לראשונה לקפריסין על ידי הבריטים בסוף המאה ה-19 וטעמה שונה מאוד מהגרסה הבריטית שכן הפירות שמשתמשים בהם הם פירות משומרים בסירופ (Glyka tou koutaliou) והעוגה מעוטרת במרציפן ביתי.

טקס הדרווישים המסתובבים

טקס זה נערך כל שנה בתאריך 17.12 במוזיאון Mevlevi Tekke בניקוסיה

שאלות ותשובות

איזה חגים ואירועים מעניינים יש בקפריסין?

לאורך השנה יש כמה עשרות אירועים בקפריסין. חלקם החגים הנוצריים כמו כריסמס, פסחא וכדומה וחלקם פסטיבלים מקומיים כמו הפסטיבל הבינלאומי לדרמה יוונית עתיקה בפאפוס ופסטיבל הקומנדריה.

איזה חגים ואירועים מעניינים יש בלרנקה?

למשל פסטיבל Anthestiria לכבוד האביב, הקטאקילסמוס – חג המים הקפריסאי, פסטיבל לרנקה ועוד ועוד. הכנסו למאמר וקראו על הכל.

איזה חגים ואירועים מעניינים יש בפאפוס?

למשל הפסטיבל הבינלאומי לדרמה יוונית עתיקה, פסטיבל האופרה של אפרודיטה ליד טירת פאפוס ועוד.

איזה חגים ואירועים מעניינים יש בלימסול?

למשל קרנבל לימסול, פסטיבל המחול האירופי, שבוע התרבות של הכפרים, פסטיבל היין של לימסול ועוד.