תחבורה מקומית ותחבורה ציבורית בקפריסין

מכיוון שבקפריסין אין רכבת, הדרך הטובה ביותר להתנייד באי היא באמצעות אוטובוס, מונית או רכב שכור. מערכת התחבורה הציבורית מקשרת בין ערים ואזורים כפריים. שדות התעופה והנמלים מקשרים בין האי ליבשת אירופה או אסיה ואפריקה.

אוטובוס עירוני בשדרות מקריוס בניקוסיה
אוטובוס עירוני בשדרות מקריוס בניקוסיה

תחבורה ציבורית בדרום קפריסין

אוטובוסים

בקפריסין יש 5 סוגים של קווי אוטובוס.

  1. אוטובוסים בין-עירוניים שמקשרים בין הערים והעיירות המרכזיות. למשל, מלרנקה ללימסול ולניקוסיה וקו בין פאפוס, לימסול ופוליס.
  2. אוטובוסים כפריים שמחברים את הכפרים לערים הגדולות. למשל, מאיה נאפה יש שירות אוטובוסים לכפר פרלימני ולעיירה פרוטאראס ומלרנקה לאותן מקומות וגם ל-Deryneia.
  3. אוטובוסים עירוניים שמציעים את שירותיהם בתוך העיר בקווים קבועים שפועלים לרוב מדי חצי שעה. עם זאת, שירות האוטובוסים הזה לרוב מפסיק בסביבות השעה 18:00 ובסוף השבוע הם פועלים במתכונת מצומצמת. למשל, בלימסול יש אוטובוס שנע במסלול בין האזור התיירותי לנמל וכן לערים קוריון וקולוסי.
  4. אוטובוסים להעברות מ / אל שדה התעופה שאוספים אותך או לוקחים אותם ממנו (מהערים לרנקה ופאפוס).
  5. אוטבוסי תיירים (Hop on Hop off) בלרנקה למשל שבאמצעותם ניתן להכיר את כל האתרים החשובים בעיר.

התדירות של אוטובוסים כפריים, עירוניים ואוטובוסים אל/שדה התעופה נחשבת נמוכה. מומלץ להתעדכן בלוחות הזמנים של כל הסוגים של קווי האוטובוס בלשכות התיירות או באתר Cyprus By Bus.

כל קווי האוטובוסים בקפריסין מנוהלים על ידי חברות פרטיות והתשלום מתבצע ישירות לנהג. שימו לב – לא תמיד לנהגים יש עודף, כך שיש להצטייד בסכום הנסיעה המדוייק במזומן. באירו.

תחנות האוטובוס מסומנות בדרך כלל ויש בהן סככה עם מקומות ישיבה. ניתן לקנות כרטיסים לנסיעות בודדות או כרטיסים יומיים, שבועיים וחודשיים. סטודנטים וילדים עד גיל שש נוסעים בחינם.

airalo ad

מוניות

בדרום קפריסין (קפריסין היוונית) שירות המוניות נרחב וזמין 24 שעות ביום, כך שניתן להזמין אותן מהרחוב, מתחנת מוניות או דרך הטלפון. גם כאן יש 3 סוגים:

  • מוניות בין-עירוניות שפועלות בין הערים
  • מוניות עירוניות שפועלות בתוך הערים
  • מוניות כפריות שפועלות בין הכפרים והערים

כל המוניות הן בדרך כלל מודרניות וממוזגות, לרוב מסוג מרצדס, וברוב הערים הגדולות הן גם מצוידות במונים שהנהגים מחויבים להשתמש בהם. חשוב לזכור שלכל סוג של נסיעה במונית (נסיעה בין-עירונית, עירונית או כפרית) יש מחיר שונה.

בדרום קפריסין אסור לחלוק מונית עם נוסעים אחרים (כלומר, נוסעים שמעוניינים להגיע ליעדים שונים), אך יש מוניות שירות שיכולות להסיע עד 8 אנשים.

תחבורה ציבורית בצפון קפריסין

בצפון קפריסין (קפריסין התורכית) יש שירות מיניבוסים (דולמוש) בין צפון ניקוסיה לערים הגדולות וכן מקירניה לערים הגדולות.

צפון קפריסין

בצפון קפריסין יש לסכם עם הנהג מראש את מחיר הנסיעה במונית. מוניות שירות (קומבוס) פועלות בין צפון ניקוסיה לקירניה ופמגוסטה.

רוצים קצת לחייך? קבלו…

שאלות ותשובות

כמה עולה נסיעה באוטובוס בקפריסין?

נכון ל-2017 מחירי האוטובוסים העירוניים הם בערך 1.5 אירו ליום ו-2 יורו לאחר השעה 21:00. יש גם כרטיסים יומיים, שבועיים וחודשיים. כרטיס יומי אמור לעלות סביבות 5 יורו, שבועי סביב 15 יורו וחופשי חודשי עולה בסביבות 40 יורו. עוד אופציות מפורטות בעמוד.

מה היא התחבורה הציבורית הנפוצה בקפריסין?

התחבורה הציבורית בקפריסין מתבססת על אוטובוסים. לוחות זמנים לאוטובוסים בקפריסין יש בתחנות האוטובוס. בנוסף, יש קווי אוטובוס משדות התעופה של לרנקה ופאפוס אל מרכז העיר.

איך עוד אפשר לנוע בקפריסין?

באוטובוסים עירוניים, באוטובוסים בינעירוניים, באוטובוסים כפריים, במוניות או ברכב שכור.

איך משלמים על הנסיעה בתחבורה הציבורית בקפריסין?

אפשר לקנות מראש כרטיסי נסיעה אבל גם אפשר לשלם לנהג במזומן עם העליה לאוטובוס או בתום הנסיעה במונית. הרחבנו על כך בעמוד זה.