יום טיול כולל שיט ללגונה הכחולה בפאפוס – כל מה שצריך לדעת!

הלגונה הכחולה בפאפוס קפריסין
הלגונה הכחולה בפאפוס קפריסין

הלגונה הכחולה היא כנראה המקום הכי יפה בפאפוס. המים כאן צלולים וכחולים ויש אל הלגונה לא מעט טיולי שייט ביאכטות, קטמראנים ומנועיות. במאמר זה תוכלו למצוא את כל המידע הנוגע לשייט ללגונה הכחולה של פאפוס (רק שימו לב לא להתבלבל עם הלגונה הכחולה שבאיה נאפה). מתחילים, לפני הכל הנה הפרטים בקצרה.

  • ארגון הטיול באופן עצמאי: סעו לכפר לאצ'י (Latsi) שבחוף הצפוני (ברכב שכור. אם אתם נוסעים באוטובוס ציבורי מקומי – השאירו מספיק זמן לעיכובים). ברגע שאתם שם, הסתובבו בטיילת וחפשו חברות שמוציאות ללגונה הכחולה הפלגות.
  • הזמינו את הטיול מראש: אם אינכם מעוניינים לארגן רכב משלכם ולשריין את מקומכם מראש, תוכלו להזמין הפלגה בלגונה הכחולה (כולל איסוף מהמלון!) דרך פלטפורמת ההזמנות הזו.
ספינת תיירים אל הלגונה הכחולה
ספינת תיירים אל הלגונה הכחולה

איפה נמצאת הלגונה הכחולה בקפריסין?

הלגונה הכחולה בקפריסין ממוקמת באזור פאפוס, בצד המערבי של האי. בקצה הצפון מערבי של קפריסין תמצאו את הפארק הלאומי חצי האי אקמאס שהלגונה הכחולה היא חלק ממנו.

שביל בפארק הלאומי אקמאס
שביל בפארק הלאומי אקמאס

איך לבקר בלגונה הכחולה בפאפוס?

הדרך הטובה ביותר לבקר בלגונה הכחולה היא בסירה. יש חברות טיולים שעורכות הפלגות מדי יום לאורך חוף אקמאס לכיוון הלגונה הכחולה ונקודת המוצא הנוחה ביותר היא כפר הדייגים לאצ'י בקצה הצפוני של פאפוס. מהעיר פאפוס מדרום זו נסיעה פשוטה של שעה בלבד אם ברשותכם רכב שכור. עם זאת, ישנם גם אוטובוסים היוצאים מהעיר פאפוס ללאצ'י – פשוט קחו מספיק זמן למקרה ויהיו עיכובים ועצירות בדרך.

שני מסלולי האוטובוסים הבאים יביאו אתכם אל לאצ'י:

  • קו 618 מנמל פאפוס לקראבלה + קו 645 קראבלה לפוליס + קו 622 פוליס ללאצ'י
  • קו 648 חוף האלמוגים לפוליס + קו 622 פוליס ללאצ'י

אם אתם לא רוצים להגיע לנמל של לאצ'י באופן עצמאי, תוכלו להזמין מראש כאן שייט בסירה סביב הלגונה הכחולה כולל איסוף מהמלון שלכם בפאפוס.

אחת הספינות המומלצות היא זו של כוכב הים (Sea Star) שמפליגה אל Cape Arnaouti, האי סנט ג׳ורג׳, מפרץ האלמוגים וחוזרת אל נמל פאפוס.

יוצאים להפליג מנמל לאצ'י
יוצאים להפליג מנמל לאצ'י

המחירים

ההפלגות אל הלגונה הכחולה במהלך חודשי הקיץ יוצאות פעמיים ביום – אחת בבוקר (בסביבות השעה 10:30) ואחת בשעות אחר הצהריים (בסביבות השעה 14:00). חברות מסוימות מציעות גם שייט בשקיעה בערב.

המחירים מתחילים ב-20 אירו למבוגר (ילדים משלמים בין חצי לשני שלישי מהמחיר) ויכולים להגיע לכמה עשרות אירו בהפלגות שכוללות על האש על הסיפון ואלכוהול למבוגרים.

אם בא לכם לעשות עוד משהו במהלך היום ויש לכם מספיק אנרגיה, נסו לבדוק אם יש כרטיסים משולבים, שייט בבוקר + טיול ג'יפים בפארק הלאומי אקמאס אחרי הצהריים עם ארוחת ערב.

אז מה עושים בלגונה הכחולה בפאפוס?

לאחר כשעה של הפלגה מלאצ'י מגיעים ללגונה הכחולה והיפהפייה של פאפוס, קפריסין. הסירה עוצרת למספיק זמן כדי שתוכלו לשחות במים הצלולים. בחודשי הקיץ יש כמה סירות שמגיעות באותו הזמן ללגונה אבל אל דאגה, הלגונה לא צפופה מדי. לכל סירה יש איזור משלה. מי שזקוק לזה מקבל חליפות או גלגלי הצלה. אל תבנו על השנורקלים והמסיכות כי לא בכל סירה יש אותם וגם אם יש לא תמיד הם באיכות גבוהה. בקיצור, בואו עם שנורקל ומסיכה משלכם להפלגה. על הסיפון יציעו לכם כיבוד קל ושתייה קלה חינם. ברוב הסירות יש גם בר בו תוכלו לקנות משקאות נוספים או לאכול.

לאחר כשעה בלגונה הכחולה, כולם חוזרים לסירה ומפליגים חזרה לנמל לאצ'י.

למה אסור לכם לוותר על ההפלגה ללגונה הכחולה?

בין אם אתם זוג צעיר או מבוגר, משפחה עם ילדים קטנים או בוגרים, סביר להניח שהפלגה ללגונה הכחולה תהיה אחד השיאים בטיול לפריסין. קו החוף של אקמאס מדהים וטיול בסירה הוא כנראה הדרך הטובה ביותר לבקר ולחקור את הפארק הלאומי הימי היפה הזה.

באופן כללי, לאזור פאפוס כולו יש הרבה מה להציע ואנחנו יכולים רק להמליץ לכולם לחקור את האיזור במקום להישאר רק בעיר פאפוס בלבד.

הייתם רוצים להזמין הפלגה אל הלגונה הכחולה מראש באינטרנט? אתם יכולים להזמין מראש טיול שכולל איסוף מהמלון שלכם בפאפוס, ארוחת צהריים, בר פתוח וציוד שנורקלינג כאן.