הלגונה הכחולה של איה נאפה – Blue Lagoon

הלגונה הכחולה - איה נאפה
הלגונה הכחולה – איה נאפה

אם עד היום חשבתם שאיה נאפה היא רק מועדונים, מסיבות וחופים לבטן גב, אתם טועים. איה נאפה מלאה בשמורות טבע (כף גרקו למשל), קברים עתיקים, מסלולי טיול נפלאים, מלונות נהדרים והמון המון טבע. גם טבע חופי. אחד האתרים היפים שנמצא על חופי איה נאפה הוא הלגונה הכחולה.

בדומה ללגונה הכחולה שנמצאת בעיר לאצ'י גם פה יש נופים מדהימים, מים צלולים וזכים שהשמש מנצנצת עליהם באור יקרות.

אל הלגונה הכחולה מגיעים בשייט מכיוון הים או ברכב (או טרקטורון) מכיוון היבשה. כך או כך, המראה שיגלה לפניכם מדהים. הלגונה עצמה היא כעין מפרץ באיזור קייפ גרקו עם קירות תת מימיים תלולים שנופלים אל מעמקי הים, מה שיוצר מראה מרהיב של שוליים כהים ומרכז כחול צלול. הלגונה עצמה היא חוף רחצה מוכר

אם אתם ביאכטה, שימו לב שהאיזור מסולע ולכן הטילו עוגן במרחק מה מהלגונה. אם אתם מגיעים ברכב או ברכב שטח, אתם יכולים להחנות ברחבה למעלה ומשם לרדת ברגל בשביל כבוש נוח אל הלגונה. לשנרקל, לצלול, לשחות או להתחרדן.

שייט באוניית הפיראטים Black Pearl אל הלגונה הכחולה

אוניית הפיראטים Black Pearl הפנינה השחורה
אוניית הפיראטים Black Pearl הפנינה השחורה

אל הלגונה הכחולה ניתן להגיע כאמור גם בשייט. אחת האטרקציות הידועות היא השייט באוניית הפיראטים Black Pearl (בעברית: הפנינה השחורה). השייט נמשך כמה שעות ובין יתר הנקודות בהם עוברים עוצרים גם בלגונה. בנוסף, לאורך ההפלגה יש הופעות, ארוחה ושתייה כיד המלך.

מה יש עוד לעשות באיזור הלגונה?

עונת התיירות באיה נאפה מתחילה באפריל ומזג האוויר חם ונעים ולכן אם אתם פה באיזור בעונת התיירות אל תפספסו טיול בשמורת כייפ גרקו הסמוכה.