פסטיבל ימי הביניים באיה נאפה

בתקופה שבה חיו אבירים וגבירות, חיי היומיום היו שונים לגמרי. כדי שלא נשכח את התקופה ההיא, באיה נאפה שבקפריסין עורכים מידי שנה פסטיבל שמשחזר את תקופת ימי הביניים ומחזיר אותה לחיים למשך מספר ימים.

ציוד של אביר מימי הביניים

מתי נחגג הפסטיבל?

פסטיבל ימי הביניים באיה נאפה (Ayia Napa Medieval Festival) הוא פסטיבל שנתי שנחגג לראשונה בשנת 2006 ומאז חוגגים אותו בכל חודש אוקטובר. מטרת הפסטיבל היא להכיר וללמוד עוד על החיים בתקופת ימי הביניים, לכן החגיגות מאופיינות בסגנון ימי הביניים בכל הנוגע ללבוש, לאוכל, למוזיקה, לריקודים ולהמחזות המדויקות של חיי היומיום של התושבים באיה נאפה שחיו בימי הביניים.

מה יציגו לכם בפסטיבל ימי הביניים באיה נאפה?

בפסטיבל מסופרים סיפורים עלילתיים ואגדות מתקופת ימי הביניים. סיפורים ואגדות על נסיכות, אבירים, צלבנים וכל הדמויות השונות שאנחנו מכירים מהתקופה. הדיוק המסורתי לתכני הסיפורים ולצורה שבה הם מוצגים, יגרמו לכם להרגיש כאילו אתם באמת נמצאים בתקופה ההיא.

בפסטיבל תוכלו ליהנות גם מ:

  • מופעי תיאטרון רחוב
  • תיאטרון במנזר ימי הביניים
  • קונצרטים ומופעי ריקוד של להקות מחול אירופאיות
  • תהלוכות של תלמידי בתי ספר וצוותיהם
  • שוק ימי הביניים – שוק מיוחד הכולל חביות יין מעץ לשתייה ומכירת אוכל בסגנון של ימי הביניים
  • סדנאות לייצור כלי חרס וכדים, שזירת סלים
  • תערוכות של חפצים ופריטים מימי הביניים

קבוצות רבות של תיירים אירופאים ורוסים משתתפים בפסטיבל מידי שנה בכל מיני תחומים, לכן הפסטיבל מוגדר כפסטיבל בינלאומי של איה נאפה.

מנזר ימי הביניים

מנזר ימי הביניים באיה נאפה - Ayia Napa Monastery
מנזר ימי הביניים באיה נאפה – Ayia Napa Monastery

החגיגות מתקיימות במנזר ימי הביניים של איה נאפה (Ayia Napa Medieval Monastery). כך שמקום הפסטיבל תורם לדיוק ההיסטורי של חגיגות הפסטיבל. המנזר משמש כתפאורה להמחזת ההצגות והסיפורים. המנזר מהווה מקדש דתי ומקום היסטורי, לכן זהו אחד המבנים החשובים ביותר בקפריסין. כך שתיירים רבים מגיעים אל המנזר כדי לראות אותו גם כשהפסטיבל לא מתקיים.

המנזר נבנה כ-1500 שנים לפני הספירה והוא ממוקם בלב איה נאפה. מנזר ימי הביניים משמש כיום כמוזיאון עם אוסף של ממצאים ארכיאולוגיים מהאזור וחפצים דתיים וייחודיים. 

הכניסה לפסטיבל חופשית לכולם.