כפרי הכריסמס של קפריסין

סוד גלוי וידוע הוא שתיירות חורף בקפריסין שוקקת ותוססת. יחד עם התפתחות תיירות הנופש בקיץ, התפתחה במקביל גם תיירות נופש וחופשות חורף בקפריסין אשר מגיעה לשיאה בעונת חג המולד – הכריסמס בלעז.

כשחושבים על כך מיד מובן למה הנופש בקפריסין דווקא בחורף פופולרי כל כך, הרי נופי האי המרהיבים כל כך לא משתנים בחורף, ומזג האוויר הנוח והנעים מאפשר לטייל ולנפוש בקפריסין ללא הפרעה מצד מזג האוויר, לטייל ברכב שכור במחיר מוזל, או בשבילי הליכה יפיפיים בחופי והרי הטרודוס, במסיבה בטבע או בקומזיץ בחיק הטבע, הכל אפשרי בחורף בקפריסין. וכמובן, הקניונים והחנויות המרהיבות, המסעדות הנהדרות, הברים הטברנות והמועדונים, כולם פועלים בחורף במלוא תפוקתם ובשיא כושרם והדרם.

אבל הדבר שמייחד את הנופש בקפריסין בכריסמס הם כפרי הכריסמס של קפריסין

ובכן, בכפרים אלו החגיגות בתקופת הכריסמס הם משהו מיוחד, באופן כללי אפשר לומר על הקפריסאים בכלל ותושבי הכפרים בקפריסין בפרט, שהם אנשים תוססים מלאי שמחת חיים. ודבר זה מקרין כמובן על השמחות בכפרים בקפריסין באופן כללי, ועל חגיגות הכריסמס בכפרים אלו באופן ספציפי.

חוויה בלתי רגילה ובלתי נשכחת שכדאי לכל מטייל נופש ומבלה לחוות. חוויה אשר כוללת לרוב אווירה חגיגית מאד, כפרים וכיכרות מקושטים בצורה צבעונית ויוצאת דופן, זמרי רחוב והופעות רחוב אוטנטיים מהתרבות העשירה כל כך של קפריסין.

המטבח הקפריסאי העשיר עם סעודות ומאכלים מתרבות קפריסין אשר אפשר לאכול רק בכפרי הכריסמס בזמן חג המולד, מתנות ומזכרות מיוחדות שאפשר לקנות רק בתקופת הכריסמס ורק בכפרי הכריסמס של קפריסין, ועצי חג מולד במבחר צורות וגדלים מרשים, ועוד חוויות ייחודיות רבות ומגוונות.

airalo ad

העיירות וכפרי הכריסמס של קפריסין

הכריסמס בניקוסיה

אמנם ניקוסיה היא לא כפר, ועדיין חווית הכריסמס בניקוסיה ייחודית לה, גם בזכות שוק הכריסמס הייחודי שלה, שבוא אפשר למצוא מגוון עשיר מאד של דוכנים שבהם מוכרים תכשיטים בעבודת יד מקומית, ביגוד וטקסטיל מתוצרת מקומית, מאכלים מיוחדים, ועוד ועד ועוד. בנוסף, בניקוסיה מרכז העיר הופך למופע אורות מרגש כאשר האזור מכוסה באלפי אלפי אורות ופנסים מנצנצים המייצרים אווירה מיוחדת נדירה וקסומה.

הכריסמס בלימסול

אמנם גם לימסול אינה כפר אלא עיר בקפריסין עם מעל למאה אלף תושבים, אך הכריסמס בלימסול שווה אזכור בזכות מגוון ההופעות הקיים בלימסול בימי חג המולד, החל בקונצרטים ומופעי מוזיקה דרך מופעי תיאטרון, מופעי בלט ולהקות רחוב קטנות, בנוסף ולא פחות, גם שוק חג המולד בלימסול ייחודי מאד ואפשר למצוא בו מתנות ומזכרות במגוון תחומים כולל טקסטיל מיצור ביתי, מאכלים ביתיים, נרות ביצור ביתי, ועוד.

הכריסמס בכפר פיקרדו – Φυκάρδου

ובכן, מה שמייחד את הכפר פיקרדו באופן כללי הוא גובהו הרב, הכפר נמצא בגובה של כ-900 מטר מעל פני הים, והוא כפר היסטורי מוגן ושמור, גם בו מתקיימים אירועי חג המולד. אם כי בכפר פיקרדו בגלל גובהו הרב מאופיין מצד אחד במזג אוויר קריר יותר ומצד שני בנופים הרריים ייחודיים. גם בכפר כריסמס זה קיים מופע אורות מרהיב ביופיו, וברחובות הכפר אפשר יהיה למצוא להטוטנים, אמני אש בולעי אש ויורקי אש, דוכני אומנות מקורית למכירה, ומופעי רחוב שונים ומגוונים.

הכריסמס בכפר אגרוס – Αγρός

גם הכפר אגרוס מתאפיין בנופים עוצרי נשימה, והוא אף גבוה מהכפר הקודם, פיקרדו, ולכן כדאי להגיע לכפר אגרוס בקפריסין גם שלא בזמן הכריסמס, אך בחג המולד כדאי אפילו יותר, זמן חג המולד מתאפיין בהופעות רחוב רבות של להטוטנים, להקות וזמרים, הופעות אש של יורקי אש בולעי אש וכו', דוכני אוכל רחוב מתוצרת מקומית המתאפיינת בתוצרי עצי הזית העתיקים שבאזור, וסמטאות הכפר הצרות שמתקשטות לכבוד הכריסמס באלפי אלפי אורות נוצצים, מחזה מרהיב ועוצר נשימה לכל המשפחה.

כריסמס בכפר לפקרה – Λεύκαρα

בלפקרה בזמן הכריסמס נוכל ליהנות מפסטיבל קולינרי של דוכני אוכל רחוב מהתרבות המקומית, כמו גם מקונצרטים ומופעי רחוב רבים ומדוכני אומנות מקומית רבים, אומנות בבד בעץ ובחומרים נוספים המיוצרת בלפקרה ומוצעת למכירה בזמן הכריסמס.

כריסמס בכפר קיפורנטה – Κυπερούντα

הכפר קיפרונטה שוכן בגובה 1300 מטרים, השלישי בגובהו בקפריסין, גבוה אף יותר מהכפר ארגוס השוכן גובה 1100 מטר, וגם הוא מתאפיין בנופים עוצרי נשימה, המוסיפים נופך הררי מיוחד לחגיגות הכריסמס בכפר. בזמן הכריסמס אפשר למצוא דוכני רחוב רבים בהם אפשר לטעום יין מיצור מקומי בגובה הררי זה, כמו גם עבודות יד ואומנות מקומית בעץ, וגם בכפר קיפורנטה בזמן הכריסמס אפשר לטייל בסמטאות הכפר הצפופות המוארות באלפי אורות זוהרים המקנים חוויה מרגשת ובלתי נשכחת.

ישנם כפרי כריסמס רבים נוספים בקפריסין עם חווית כריסמס ייחודית לכל כפר, קצרה היריעה מלהזכיר את הכפרים דרניה, קלופאנאגיאוטיס ועוד, כאשר לכל כפר כריסמס מאפיינים שונים משלו, מאכלים שונים, מופעים שונים, תרבות ואומנות שונה וכו', ובכולם כדאי לבקר לחוויית נופש חג המולד יחודית מרגשת ובלתי נשכחת.