הכפר קקופטריה בהרי הטרודוס ומה שיש לעשות בו | Kakopetria

הכפר קקופטריה (Kakopetria) נמצא על המורדות הצפוניים של רכס הרי הטרודוס, משהו כמו שעה נסיעה מלימסול. הכפר נמצא בעמק סולאה (עמק התפוחים) ומסביבו כצפוי, מגודלים עצי פרי (בעיקר תפוחים אבל גם אגסים, משמשים, שזיפים, אפרסקים ודובדבנים), ירקות, גפנים ומעט דגנים.

פינת חמד בכפר קקופטריה - עמק סולאה
פינת חמד בכפר קקופטריה – עמק סולאה

בכפר חיים קצת יותר מ-1300 תושבים וסביבו יער עבות. הכפר בנוי על גדות הנהרות Kargotis ו-Garillis. שניהם מתאחדים בתוך הכפר עצמו והופכים במורד לנהר Klarios שחוצה את עמק סולאה ונשפך לתוך מפרץ מורפו (Morphou).

קקופטריה העתיקה נחשבת לאתר נופש קיצי פופולרי, הודות לאופיה ולנוף עוצר הנשימה הנשקף ממנה היא מתאימה מאוד למי שאוהב טיולים בטבע. בנוסף, יש גם לא מעט ממה ליהנות בתוך הכפר. קקופטריה החדשה לעומתה כבר נראית מודרנית יותר, הבתים גדולים עם גגות רעפים והיא ממוקמת במזרח העמק.

קקופטריה העתיקה עם סמטאותיה הצרות המרוצפות אבן ובתיה המסורתיים עם מרפסות העץ שלהם הוכרזה כאתר מורשת תרבותית לא מכבר ואם אתם פה, כדאי גם שתערכו ביקור בכנסיית Metamorphoseos tou Sotiros, הבנויה במרכז העתיק. כנסיית Agios Nikolaos tis Stegis לעומתה, נחשבת לאחת מהכנסיות הכנסיות המצוירות הביזנטיות המעניינות ביותר באי הודות לציורי הקיר המתוארכים למאה ה-11 עד המאה ה-17. כנסייה זו ממוקמת כ-5 ק"מ מהכפר.

בכפר יש גם כמה אתרים מעניינים אחרים, כולל מוזיאון לינוס ומוזיאון טחנת הזית. בטחנת המים "Mylos tis Gonias" נהגו לטחון שעורה ותבואה משנת 1754. היא נסגרה לאחר מלחמת העולם השנייה, ושוחזרה ב-1980.

airalo ad

דברים שיש לעשות בקקופטריה

2 המוזיאונים החקלאיים שבכפר

מוזיאון Lions

דרך ביקור במוזיאון הזה תוכלו להביט על קפריסין הכפרית של פעם. המוזיאון עצמו עוסק בשלושה נושאים עיקריים הקשורים לכלכלה הכפרית העתיקה של קפריסין: היין, הלחם ושמן הזית..

מוזיאון בית הבד

במוזיאון נמצא בית בד עתיק והוא שוכן בחצרה של הכנסייה המקומית.

ליצירת קשר עם שני המוזיאונים
  • שעות הפתיחה: ב'-ו' בשעות 07:30-15:00
  • טלפון:22922323-357
  • דוא"ל: kakopetriaeu@cytanet.com.cy

פארק החבלים מרינה

כאן, סמוך לנהר נמצא פארק החבלים מרינה, אחד מהפארקים האתגריים הידועים יותר בקפריסין. הילדים שלכם יטפסו על בולמות חבלים ויאותגרו במגוון מסלולים אתגריים מותאמים למגוון גילאים. להרחבה על הפארק היכנסו לכאן.

הכנסת האורחים החמה שתזכו לה בקקופטריה, השירות הלבבי והניקיון הם ללא דופי. אתם הולכים ליהנות כאן מחופשה כפרית – נהדרת!