פארקים אתגריים מעולים בקפריסין

מה עושים אם הילדים שלכם בעניין של הרפתקאות ואתגר? כמובן שלוקחים בחשבון במהלך הטיול גם לבלות חצי יום או יום באחד מהפארקים האתגריים של קפריסין.

כל ארבעת פארקי ההרפתקאות שנדבר עליהם בכתבה הזו נמצאים בהרים. 3 בטרודוס ואחד לא רחוק מלימסול.

אבל מהו בעצם פארק אתגרי? באופן כללי זהו אזור שמתאים לפעילות אתגרית שמפתחת את הגוף אבל לא רק. לפעמים מדובר רק בטיפוס אבל יש מקומות שמציעים מגוון רחב של פעילויות מכל הסוגים המתאימות לכל הגילאים.

פארק החבלים מרינה – Marina's Rope Park

פארק החבלים מרינה - Marina's Rope Park

הדרך לפארק מושלמת למעט 50 המטרים האחרונים שיכולים להיות מאתגרים למדי למכוניות נמוכות. למרות מיקומו של הפארק כמעט ממש באמצע הכפר התיירותי קקופטריה הוא מלא שקט ושלווה. הקול היחיד כמעט שנשמע כאן מגיע מהנהר שזורם בקרבתו.

הפעילות העיקרית של המקום הזה היא פארק חבלים. חבלים הקשורים למוטות בגבהים שונים. כל חלק שונה במורכבות שלו ויש לו תכונות משלו.

המקום מתאים מאוד לילדים ובני נוער, במיוחד להיפראקטיביים שביניהם בעוד ההורים יכולים לנוח בבית קפה עם מבחר של אפשרויות מזון מהיר.

פארק החבלים כולל שלוש רמות:

רמת ג'וניור מתאימה לילדים מגיל שנתיים עד 7. זהו המפלס הנמוך ביותר עם גובה של כמטר אחד. מסלול המכשולים קל. או יותר נכון זה יכול להיות ממש קל עבור בני שבע.

רמה 1. הגובה הוא 3 מטרים מהקרקע.

רמה 2. הגובה הוא 7 מטרים מהקרקע.

כל רמה מסובכת יותר מהקודמת. לדוגמה בחלק מהקטעים יש שני קרשים שעליהם יש ללכת ובחלק מהמסלול רק אחד. השאר כמעט זהים ברמות העליונות: לכל אחת מהן יש תשעה חלקים כולל אומגה. האחרון הוא חבל שמשתמשים בו כדי לרדת. יש בערך שעתיים להשלים את המסלול אבל במציאות לוקח כחצי שעה לילד ממוצע להגיע לסיום, מבלי למהר.

אז איך בדיוק כל התהליך עובד? מקבלים קסדה ואפוד מיוחד עם אבזם. השלב הבא הוא לעלות במגדל העץ, לפתוח את הדלת לפארק וללכת! בלי יותר מדי הוראות בטיחות משעממות וסיפורים מפחידים על מישהו שלא הקשיב למדריך ונפל. הכל מהיר, פשוט ובטוח פחות או יותר.

פרט לפארק החבלים יש כאן עוד פעילות מעניינת לילדים. קארטינג לקטנים. במקום מכוניות – אופניים מיוחדות. הם מסוגלים להגיע למהירות של 15 קמ"ש, יש להם דוושת גז אמיתית ונראים הרבה יותר מרשימים מג'יפי הפלסטיק הזולים עליהם נוסעים ילדים בפארקים רבים אחרים בעולם.

פארק הר ההרפתקאות בקיפרונטה – Adventure Mountain Park

פארק הר ההרפתקאות בקיפרונטה - Adventure Mountain Park

הפארק ממוקם ליד כביש נידח המוקף ביערות יפים ואתרים מעניינים. שלא כמו בפארק הקודם מספר הפעילויות כאן גדול יותר (אולם אין בו מסלולי חבלים):

 1. חץ וקשת. כנראה שזו לא הפעילות העיקרית שאליה תיסעו אבל זה לגמרי יכול להוות סוג של "מנה ראשונה".
 2. פיינטבול. אפשרי בתיאום מראש ולקבוצות בלבד. זה לא שונה מכל אתר פיינטבול אחר, אולי רק האזור עצמו נראה קצת קטן לפעילות הזו. בקיצור, תתכוננו לצלוף יותר מאשר להסתער.
 3. לייזר טאג. למי שלא מכיר את הפעילות הזו: זה אותו דבר כמו פיינטבול אבל עם קרני לייזר במקום כדורי צבע. המיקום קרוב לפיינטבול, על שטח קטן נפרד.
 4. פיינטבול יערות. השם מדבר בעד עצמו. הסביבה מספקת שפע של עצים במתווה של יער – רוצו וירו כמה שאתה רוצים רק קחו בחשבון שבקפריסין כל היערות נמצאים בהרים, כך שזו פעילות ספורטיבית קשוחה שאחריה צריך להסדיר נשימה.
 5. טיול רגלי להר מדרי. משום מה אין פעילות כזאת באתר שלהם אבל היא כלולה במחיר הכניסה. הם מארגנים טיולים להר מדרי (Madari). מהמסלול נשקף הנוף הפנורמי הטוב ביותר אולי שאפשר למצוא בקפריסין. ההר המרכזי של קפריסין – אולימפוס, לימסול, ניקוסיה וחופי הים הדרומיים והצפוניים. המרחק מהפארק להר מדרי הוא בסביבות 3 ק"מ בקו אווירי אך למעשה הדרך לשם וחזרה אורכת 13 ק"מ ולוקחת 4 שעות מינימום.
 6. טיפוס. בשטח הפארק יש קיר טיפוס מיוחד שמתאים הן למתחילים והן למקצוענים, כך לפי האתר שלהם. במציאות זה בעצם קטן מדי וקל מדי למקצוענים אבל מושלם לאלה שרוצים לנסות את הפעילות הזו בפעם הראשונה. מתאים לילדים מעל גיל 8.
 7. ניווט ביער. כל מי ששירת בצבא יכול לקבל כאן קצת נוסטלגיה. המטרה העיקרית היא להיות הראשון שמגיע לכל נקודות הציון ביער עם מפה ומצפן בלבד.
 8. מסלול מכשולים. זו פעילות די יוצאת דופן. אתם נכנסים למסלול מכשולים שלא ניתן לחצות בהליכה. זה לא ממש להשתמש בחבל אלא מסדרים את האבזם על החבל וזוחלים איתו כמו זחל. הטכניקה הזו משמשת לרוב בטיפוס וטיפוס הרים.
 9. קמפינג. ברור, לא?
 10. גן בוטני. בעלי הפארק (זה עסק משפחתי) גידלו בעצמם גן בוטני. אין טעם לצפות ממנו להרבה אבל אפשר לבקר בו בהפסקות בין הפעילויות השונות.
 11. אוכל. יש בפארק מסעדה גדולה ובה ארוחות קפריסאיות טיפוסיות כמו מזה (ארוחת טעימות קפריסאית) וסְמֵרגוֹסבּורד (ארוחת מזנון סקנדינבית).

מידע חשוב נוסף

פארק החבלים ספארטי פלטרס – Sparti Platres Rope Adventure Park

פארק החבלים ספארטי פלטרס - Sparti Platres Rope Adventure Park

כנסו לאתר שלהם וכנראה שתקראו שם שזהו "פארק החבלים הראשון בקפריסין" ושיש בו גם את "האומגה המהירה ביותר באירופה" – 60 קמ"ש. נראה שהפארק הקודם נחשב יחסית פשוט מאוד אליהם.

מלבד בית קפה קטנטן ומגרש משחקים קטן אין כאן יותר פעילויות חוץ מפארק החבלים עצמו אבל הוא מרווח ומגוון. כאן זה בדיוק המקום בו גם ילדים בני שנתיים ימצאו במה להשתעשע. בנוסף, ניתן להבחין מיד כי פארק החבלים ספרטי פלאטרס משולב בסביבה הטבעית. בעוד שבקקופטריה הם פשוט פינו את השטח ושמו מוטות עם חבלים פה ושם, כאן הגישה שונה לגמרי: רוב מסלולי החבלים נמצאים על העצים ביער.

הפארק מחולק לשני אזורים

 • אזור אחד לילדים מגיל שנתיים עד 10
 • אזור שני לילדים מגיל 10 וצפונה

לכל אזור יש שני מסלולים. יש למעשה 4 מסלולים שונים המתאימים לילדים. 2 כתומים לקטנים ו-2 סגולים לגדולים.

באזור המבוגרים יש עוד 5 מסלולים: צהוב, ירוק, אדום, כחול ושחור. לאלה שכבר מלאו להם 14 יש שם שתי אומגות. גובהה של הראשונה 96 מטר והשניה 116. הכרטיס הבסיסי מאפשר לבלות שלוש שעות בפארק. כך שתוכלו ללכת, לחקור וליהנות ממה שיש לפארק להציע. כל מסלול שונה מקודמו, לכל אחד כמה תכונות מעניינות ויוצאות דופן והגבהים גם שונים מאוד מרמה אחת לשנייה. לא תשתעממו.

נראה שפארק יש מעט מדריכים אך איכשהו הם תמיד מופיעים בדיוק במקום בו הם נחוצים כרגע. זה אומר שהמדריכים לא ישבו לכם על הראש כנראה.

הפארק האתגרי סאיוס – Sayious Adventure Park

הפארק האתגרי סאיוס - Sayious Adventure Park

את הפארק הכי מעניין שמרנו לסוף. הדבר הראשון שתוכלו להבחין בו הוא צוות ידידותי ומסביר פנים. פארק ההרפתקאות הזה הוא הגדול והמעניין ביותר בקפריסין. אגב, הצוות הוא זוג הורים ושלושת בניהם. החבר'ה האלה ממש מעולים ונותנים שירות נהדר.

פארק ההרפתקאות Sayious ממוקם בהרים לא רחוק מלימסול. ההרים לא גבוהים במיוחד, כך שמזג האוויר כאן תמיד קצת יותר גבוה בהשוואה לשלושת הפארקים הקודמים.

אז מה יש לעשות פה?

 1. טיול שטח עם באגי. אין מסלולים קבועים כאן. ראשית המדריך בוחן את רמת המיומנות של המשתתפים ורק אחר כך בוחר את המסלול שיתאים להם. יש כאן באגי רגילים בנפח 625 סמ"ק לחסרי ניסיון כמו בכל מקום אחר. אבל לחובבי אקסטרים מנוסים ומתקדמים ישנה הצעה בלעדית: באגי ספורט קטן עם מושב יחיד בנפח 300 סמ"ק שיעניק לכם הרבה זיכרונות נהדרים. אין רכבים כאלה בשום מקום אחר בקפריסין – אולי רק באיזור איה נאפה.
 2. חץ וקשת. ברור, נכון?
 3. פיינטבול. האזור למשחק הזה מרווח ומעניין יותר מאשר בפארק הר ההרפתקאות.
 4. רכיבת אנדורו. פעילות זו היא ספורט אקסטרימי טהור. אגב די ייחודי מסוגו בקפריסין. אתם תקבלו אופני הרים מקצועיים ואז… אוקיי, כל מה שקורה אז תלוי בכישורים האישיים שלכם. כאן יכולים לקרות כמה דברים:
  1. זו הפעם הראשונה בחייכם שאתם רואים אופניים ואתם מסוקרנים. במקרה כזה תקבלו אופניים ישנות יותר (אך במצב טכני טוב) והם ילמדו אתכם כיצד לרכוב עליהם.
  2. אם אתם מנוסים יותר אתם תקבלו אופני אנדורו חדשים יחסית עם אפשרות לתרגל רכיבה במסלול שטח פחות או יותר בטוח.
  3. אם אתם חובב אדרנלין קיצוניים ביותר הם ימצאו את אחד מאופני האימונים המיוחדים עבורכם. אופני אימונים הם אופני ההרים המקצועיים ביותר. אין לדבר הזה אפילו מושב. ובאמת, מדוע חובב אדרנלין מופרע צריך לשבת על אופניו? חוץ ממסלולים קשים אתם הולכים לקבל כאן שיעורים בקפיצות ובדברים שאם נספר לכם עליהם כאן אתם עלולים לא לטוס לקפריסין
  4. אתם רק בני 6 אבל יש לכם כבר את האש הזאת בעיניים. זה לא מוזכר באתר שלהם אבל אם יש לכם ניסיון אולי תוכלו לקבל אופנוע קטן. זה לא איזה אופנוע איטי המופעל על ידי סוללה תוצרת סין, אלא אופנוע אמיתי עם מנוע בנזין. כמובן שגם כאן מתחילים בשיעורים במסלול בטוח. חשוב לומר שכאן מקבלים את כל ציוד הרכיבה הדרוש ו…אם נשבר משהו – קחו בחשבון שצריך לשלם עליו…
 5. קארטינג. המכוניות גדולות למדי ובעלות מנועים של 100 סמ"ק. אפשרי מעל גיל 12.

בפארק אין מסעדה מסודרת רק פודטראק עם מכונת קפה מיושנת. חוץ מזה, יש כאן גריל ענק שבו תוכלו לבשל כל מה שהבאתם אתכם. וזו יכולה להיות אלטרנטיבה מצוינת למסעדה.

למרות שארבעת המקומות נקראים פארקים אתגריים או פארקי הרפתקאות, אפשר לחלק אותם אותם לשתי קטגוריות שונות: פארקי חבלים ופארקי אטרקציות.

אם נשווה אותם אחד לשני נראה שפארק החבלים ספרטי פלאטרס טוב יותר מפארק הר ההרפתקאות בכל דבר. הוא מציע יותר פעילויות, המסלולים מעניינים יותר, שלא לדבר על רמת השירות הגבוהה. אבל האחרון עדיין יכול לתת פייט בדמות מחירים נמוכים יותר. גם בגלל שהמקום לא מאוד פופולרי הוא שקט ורגוע וזה יכול להיות יתרון מצוין לחובבי הז'אנר.

אם לא ניסיתם עדיין פארק אתגרי בקפריסין, יהיה לכם יותר נוח וזול ללכת לפארק הר ההרפתקאות בקקופטריה תחילה כדי להחליט אם אתם והילדים מתחברים. זה בהחלט לא יהיה משעמם אם לא עשיתם זאת בעבר. הפארק בפלטרס יכול להיות השלב הבא בשבילכם.

אין ספק גם איזה פארק אטרקציות עדיף. תוכלו לחוות הרפתקאות אקסטרים אמיתיות בפארק ההרפתקאות Sayious ככל שהתקציב שלכם יאפשר. וכמובן השירות המקומי הוא לגמרי יוצא מן הכלל: החבר'ה האלה באמת אוהבים את העבודה שלהם ומשתפים את האווירה החיובית שלהם עם האורחים. מומלץ בחום.