תרבות קפריסאית

קפריסין הוא אי קטן עם היסטוריה ארוכת שנים ותרבות עשירה המשתרעת על פני 10,000 שנה, מה שהופך אותו לאחת התרבויות העתיקות ביותר בים התיכון. מעידים על כך נכסי התרבות המרתקים, המוזיאונים, האנדרטאות והגלריות הרבות.

כנסיית ayios epifanios, באיה נאפה, קפריסין
כנסיית ayios epifanios, באיה נאפה, קפריסין

קפריסין, בדומה לישראל נמצאת על אם הדרך בין 3 יבשות – אירופה, אסיה ואפריקה ולכן למיקומה הגיאוגרפי הייחודי היה חלק חשוב בימי קדם. לתושבי העידן הפרהיסטורי הצטרפו לפני 3500 שנה היוונים המיקניים, שהקימו את הציוויליזציה שלהם, ומכאן מגיעים שורשיו היווניים של האי.

תרבויות רבות אחרות שלטו בה לאורך השנים, כולל פיניקים, אשורים, מצרים, רומאים, פרנקים, ונציאנים, עות'מאנים ובריטים, שהשאירו אחריהם שרידים גלויים של אחיזתם בשטח וכך יצרו פסיפס של תרבויות ותקופות שונות.

ככזה, האי הוא מוזיאון פתוח של יישובים פרהיסטוריים, מקדשים יוונים קלאסיים, תיאטראות וילות רומיות, בזיליקות נוצריות קדומות, כנסיות ומנזרים ביזנטיים, טירות צלבניות, קתדרלות גותיות, ביצורים ונציאניים, מסגדים מוסלמיים וסגנון קולוניאלי בריטי.

אורחות החיים הישנים, המנהגים והמסורות עדיין נשמרים יפה בכפרים העתיקים ומוצגים מעניינים מרחבי האי נאצרים במוזיאונים ובגלריות הרבות. אין זה מפתיע אם כן שאונסק"ו כוללת מספר אתרים ברשימת אתרי המורשת העולמית שלה.

airalo ad

שימור האתרים ההיסטוריים והעושר הוא בראש סדר העדיפויות הגבוה ביותר של האי שפרנסתו מתבססת על תיירות. כשאתם מבקרים בקפריסין, לעולם לא תצטרכו לנדוד הרחק כדי למצוא חלקים מההיסטוריה והתרבות של האי כי הכל כאן נמצא מתחת לאף.

עוד על תרבות בקפריסין