נמל הדייגים הישן של לימסול

נמל הדייגים הישן של לימסול שנבנה בשנות ה-50 של המאה הקודמת, הוא אחת האטרקציות הבולטות של לימסול. הנמל מושך אליו מבקרים רבים בעיקר בשיא עונת התיירות (בחודשי הקיץ החמימים בין יוני לאוגוסט), אז העיר עמוסה מאד.

הנמל הישן של לימסול

הנמל נמצא בסמוך למרינה של לימסול, בלב העניינים של העיר, מקום אהוב על מקומיים ותיירים. הנמל, שמביא אתו אותנטיות בלתי רגילה ולא מעט סממנים הממחישים את צניעותו ויופיו עבר שיפוצים נרחבים בשנים האחרונות והליך של שיקום מאסיבי. נבנתה בו כיכר גדולה, נבנו בו מסעדות, חנויות, אולם לאירועי תרבות ואפילו אזור מיוחד להולכי רגל. הפרויקט כולל בתי קפה ומסעדות אופנתיים, כמו גם מזח ציורי שניצב מאז 1880 ומציע את המקום המושלם לטיול רומנטי או מקום לשבת בו להירגע וליהנות מנוף הים האינסופי.

אוכל טוב ונופים מרהיבים

כיום מושך אליו השוק הישן את חובבי הקולינריה, המגיעים במיוחד עד אליו כדי לנסות ולטעום מטעמים מקומיים ובינלאומיים שונים, שמוצעים במסעדות המשובחות שבו, כגון פירות ים, סלטים עם חומרי גלם טריים וטובים, סטייקים גדולים ועסיסיים וגם מנות מוכרות, המגיעות הישר מהמטבח הקפריסאי. את המסעדות, כמו גם את שאר מקומות הבילוי שבו, מקיפים נופיו המרהיבים של הנמל, יחד עם סירות דיג קטנות שמוסיפות לכך לא מעט והופכות את המראה כולו לקסם של ממש.

יופיו האמיתי של נמל הדייגים הישן של לימסול מורכב מסירות הדייג הישנות, שעוגנות לא רחוק מהמבנים המודרניים החדשניים שבו. סירות הדייג יוצאות מהנמל מדי ערב וחוזרות אליו בשעות הבוקר המוקדמות, כאשר הן עמוסות בכל טוב. את כל זה הן מעבירות למסעדות שבנמל וגם לחנויות שבו, המתמחות במכירת פירות ים וסוגים שונים של דגים.

לטייל בנינוחות

ביקור בנמל הדייגים הישן של לימסול הוא חוויה לכל החושים והזדמנות לספוג את האווירה הכול כך מיוחדת של האזור, ושל העיר כולה. מומלץ מאד, בעת הביקור בלימסול, לשלב גם עצירה בנמל הישן כולל באחת המסעדות או באחד מבתי הקפה היפים שבו. לא לשכוח לקחת מצלמה או כל אמצעי אחר כדי לתעד את המראות היפים ששם וגם לנעול נעליים נוחות, כדי להסתובב בחופשיות במקום ולעצור בנקודות העצירה המומלצות.

airalo ad