קברי המלכים בפאפוס – Tombs Of the Kings

קברות המלכים בפאפוס – אתר מורשת עולמי עתיק יומין

שמעתם על קברי המלכים בפאפוס? זהו אחד מאתרי המורשת העולמית של אונסק"ו בקפריסין ואטרקציה שאסור לכם לפספס אם אתם מתעניינים בהיסטוריה ובתרבות של האי.

קברי המלכים בפאפוס

הטיול בקברי המלכים בפאפוס יעניק לכם את מעט התחושה שהיתה לאינדיאנה ג'ונס ובחלק מהמערות תוכלו אפילו להיכנס פנימה. שני הקברים הראשיים הם כנראה המקום השמור ביותר באתר, אבל גם יתר הקברים וההריסות שמסביב מרשימים מאוד. כדאי להקדיש לפחות שעתיים לביקור במקום.

קברי המלכים זכו למעמד של אתר מורשת עולמית של אונסק"ו מאז 1980 והם נחשבים לאחת האטרקציות המרכזיות לילדים בפאפוס (אבל לא רק, גם מבוגרים יהנו כאן מאוד). רוב האתר העתיק פתוח למבקרים ובמקביל החפירות הארכיאולוגיות עדיין נמשכות כך שמדי פעם מתגלים ממצאים חדשים.

קברי המלכים קפריסין

קברים אלה חצובים בתוך הסלע המוצק והם, למרות שמם, כנראה אתרי הקבורה של האריסטוקרטים ופקידי הממשל הבכירים שחיו בפאפוס מהמאה ה-4 לפנה"ס ועד המאה ה-3 לספירה.

אם כשראיתם את התמונות של הקברים נזכרתם במצרים העתיקה והקברים שנתגלו שם, זה לא במקרה. קברים ואתרי קבורה דומים נמצאו באלכסנדריה שהיו לה אז קשרים קרובים מאוד לפאפוס.

airalo ad

קברי המלכים בפאפוס

כניסה לאחד הקברים בקברי המלכים וכוכי קבורה
כניסה לאחד הקברים בקברי המלכים וכוכי קבורה

כפי שניתן לראות, הקברים חצובים בסלע בצורה מושלמת וזה די מדהים בהתחשב בכך שרבים מהם מתוארכים למאה הרביעית לפני הספירה. למרבה הצער, לא תמצאו מומיות או שרידים בקברים, אבל עם הדמיון שלכם תוכלו לנסות ולשער איך זה היה נראה פעם.

קברי המלכים הוא אתר ארכיאולוגי וסדרת קברים תת קרקעיים בפאפוס. למעשה זו עיר מתים עתיקה "נקרופוליס" ששימשה את בני המעמד הגבוה של פאפוס העתיקה במשך מאות שנים בין המאה הרביעית לפני הספירה וכחמש מאות שנה לאחר מכן. השם הרשמי של האתר הוא נקרופוליס קאטו פאפוס (Αρχαιολογικός Χώρος Τάφων των Βασιλέων). כאמור, למרות שמו, מומחים מאמינים שלא מדובר באתרי קבורה של מלכים לשעבר, אלא בקברי אריסטוקרטים ופקידים בכירים מפאפוס העתיקה. מאמינים גם שהקברים היו מלאים בחפצים יקרים אבל זו רק השערה.

האזכור המוקדם ביותר לקברי המלכים של פאפוס בתקופה המודרנית מתוארך לשנת 1738 ביצירה כתובה מאת ריצ'רד פוקוק. מאז קברי המלכים נשכחו למשך עשרות שנים שנים עד החפירות הארכיאולוגיות הרשמיות הראשונות שהחלו בשנת 1870 על ידי לואיג'י פלמה די ססנולה שהיה הקונסול האמריקאי בקפריסין. קברי המלכים הם אחד האתרים הארכיאולוגיים החשובים ביותר בקפריסין.

שעות הפתיחה של קברי המלכים

  • האתר פתוח כל השנה, למעט חג המולד, ראש השנה ויום ראשון של חג הפסחא.
  • בין התאריכים 16 באפריל עד 15 בספטמבר המקום פתוח בין השעות 08:30 – 19:30
  • בין התאריכים 16 בספטמבר עד 15 באפריל המקום פתוח בין השעות 08:30 – 17:00

מחיר כניסה

  • עלות הכניסה לקברי המלכים היא 2.5 אירו לאדם.

מיקום קברי המלכים במפה

איך מגיעים לקברי המלכים בפאפוס?

אוטובוס 615 שנוסע בין נמל פאפוס למפרץ האלמוגים עוצר מחוץ לאתר על הכביש הראשי. כרטיס לאוטובוס עולה 1.5 אירו לכיוון, והקו הזה פועל תדיר במהלך היום.

אם אתם נוסעים לקברי המלכים מלימסול, סעו לכיוון קאטו פאפוס ועקבו אחר השילוט. אם אתם נוסעים מקורל ביי או Peyia, סעו על E701 ופשוט המשיכו ישר. 2 דקות אחרי שתעברו את Lidl בצד שמאל שלכם, תראו שלטים לקברי המלכים הכניסה והחניה יהיו בצד ימין.

Peyia - פיאיה
Peyia – פיאיה

ישנם גם סיורים מודרכים מהמלונות ברחבי האי אל האתר שכוללים גם הסעה אבל אם אתם לנים בפאפוס או בקורל ביי , אז הרבה יותר קל וזול לעלות על האוטובוס, שעוצר ממש בחוץ על הכביש הראשי.

מלונות מומלצים בקרבת מקום

אם אתם רוצים להזמין מלון ליד קברי המלכים אז בעיקרון כל מלון שנמצא בפאפוס יהיה יחסית קרוב. אם בא לכם מלון במרחק הליכה אז קחו חדר במלון Elysium שהוא מלון 5 כוכבים ממש נחמד וקרוב לאתר.

מסעדות ליד קברי המלכים

יש הרבה אפשרויות לאוכל ומשקאות בקרבת מקום. שימו לב שזהו אזור תיירותי, ואם רק תבחרו מסעדה, אתם עלולים להגיע למקום עם אוכל תפל ושירות גרוע. הנה כמה מסעדות מקומיות שנכון לתחילת 2022 השירות שם טוב והאוכל מצוין.

  • Psarou
  • Karlina Restaurant
  • Gustoso Restaurant
  • Dias Zeus restaurant
  • O’Neill’s Irish bar and grill

מידע חשוב נוסף