סיפור אישי: פאפוס בעיניים של טניה וזאב קנל

Life is full of surprises. Why is that always surprising?

Cathleen Schine

בנופים שמזכירים את איזורי הגליל והגולן, בטעמים נהדרים ועשירים, ובעיקר בעלויות צנועות הרבה יותר. יצאנו מהבית ביבנה בשש בבוקר. בעשר וחצי כבר היינו במלון בפאפוס. לו חשבנו להגיע לחרמון, היה עולה לנו יותר- בזמן וגם בכסף. כשמציעים לכם טיסה ב 5 אירו לכיוון, אתם לא מסרבים. גם אנחנו לא.

There is no winter without snow …. and no happiness without companions

Korean Proverb

הגיחה הנהדרת הזו נועדה להביא אותנו, בקלות ובנוחות, אל השלג שבתמונה הבאה:

טניה וזאב בשלג בהרי הטרודוס
טניה וזאב בשלג בהרי הטרודוס

כל השאר היה בונוס⁦ .

כּוֹבע שֶׁל צֶמֶר עִם חוֹר לָעֵינַיִּם,

צָעִיף, מְעִילִים וּכְּפָפוֹת

גַּטְקֶס אָרוֹךְ, שְׁנֵי זוּגוֹת שֶׁל גַּרְבַּיִּם

עוֹטְפִים אֶת הַגּוּף בִּשְׁכָבוֹת.

פְּתִיתִים מִשָּׁמַיִּם, פְּתִיתִים בָּעֵינַיִּם,

אֲנִי מִתְרָגֵשׁ עַד דְּמָעוֹת

אליעזר טונדובסקי

אתר הסקי היחידי של קפריסין נמצא בהרי הטרודוס. ליתר דיוק על האולימפוס⁦⁩, שפירושו ביוונית הוא 'הזורח'. כן, כן… גם לקפריסאים אולימפוס משלהם וגם הם, כמו היוונים, רואים בפסגה הפרטית שלהם את האולימפוס האמיתי, המקורי, שאין בלתו, מקום משכנם של זאוס וחבריו. אגב, יש עוד 17 פסגות בשם זה ברחבי העולם, ואפילו אחת על המאדים…

חתולי השלג פינו את הכביש המוביל עד הפסגה (כמעט. ממש בפסגה נמצא בסיס צבאי) וכך יכולנו לעבור עם רכב רגיל וללא שרשראות שלג. האתר מתאים למתחילים. קומפקטי, נעים, לא עמוס בכלל. ניתן לשכור ציוד גלישה במקום ואף לקבל שיעור מהמדריכים של ביה"ס. מחירים שווים לכל נפש. אין דמי כניסה. מה אפשר לומר יש לנו בארץ עוד הרבה מה ללמוד מהשכנים….

גם בחורף יש בפאפוס לא מעט נקודות עניין. מצרפת את המפה שבניתי ומקווה שהיא תהיה לכם לעזר.  

כשאתם בפאפוס אל תהססו לשכור רכב. זה מאפשר גמישות ונוחות. מתרגלים מהר לנהיגה הפוכה והנה חלוקה יומית לנוסעים לפאפוס לסופ"ש שאנחנו ממליצים לעשות לאור ניסיוננו:

טברנת דמוקריטוס
טברנת דמוקריטוס
  • יום 2 – יציאה אל מנזר נאופיטיס בכפר טאלה, מסלול קצר של כשעה לכיוון בקניון אוואקס שבחצי האי אקמס, נמל לאצ'י, מרחצאות אפרודיטה והליכה לעבר נקודת התצפית ראסטבנק, לקראת שקיעה, להגיע לעבר מערות הים והאוניה הטרופה. אם מזג האויר לא מאפשר טיול טבע, אז ביקור בלימסול ובעתיקות קוריון.
תצפית ראסטבנק
תצפית ראסטבנק

  • יום 3 – נסיעה אל רכס הטרודוס – עצירה קלה בסלע אפרודיטה ומשם עליה לאולימפוס לשעשועי שלג וסקי למתחילים. אם מזג האויר מאפשר, לבחור אחד ממסלולי המפלים. אם לא, סיור יקבים+ביקור בכפר אומודוס.

מצד אחד, אי אפשר להספיק את כל מה שיש לפאפוס להציע בגיחה אחת קצרה, אבל מצד שני זה תירוץ טוב לבוא שוב . אנחנו כמובן נשארנו עם הרבה טעם של עוד וכבר מתכננים את הפעם הבאה. מי מצטרף??