מרחצאות אפרודיטה

מתחת לעץ תאנה ישן שמצל על המקום מהשמש החמימה של קפריסין, נמצאת מערה טבעית קטנה. מים זורמים במורד קיר סלע ויוצרים בריכה צוננת בין שיחים למצע אזוב ירוק.

פסל רומי עתיק של אפרודיטה
פסל רומי עתיק של אפרודיטה

האגדה אומרת שאפרודיטה הייתה באה לכאן כדי להתרחץ ולכן נקרא המעיין על שמה – Loutra tis Afroditis. על פי המיתולוגיה היוונית, היא פגשה את אהובה אדוניס בבריכה כשעצר לשתות בזמן מסע ציד.

הכניסה למערת מרחצאות אפרודיטה
הכניסה למערת מרחצאות אפרודיטה

הבריכה שקטה וקרירה וזה מקום נעים להירגע בו אבל זה רק חלק קטן ממה שיש לעשות באיזור. למרות שהשם "מרחצאות אפרודיטה" מתייחס למערה, הוא למעשה השם של אזור טבעי גדול יותר בחופי חצי האי אקאמאס.

כשנכנסים מהחניון ועולים אל פארק שמורת הטבע אקאמאס ולמערה בה מרחצאות אפרודיטה, עוברים דרך גן בוטני שיש בו המון צמחייה (עצי חרוב, מסטיק אדום ושן הארי) ונופים מטריפים של הים. יש גם סיורים מודרכים מיוחדים, המתאימים לכל המשפחה למעיינות וללגונה הכחולה הסמוכה. אגב, המרחצאות של אפרודיטה נמצאים במרחק נסיעה קצר מנקודת היציאה של השייט ללגונה הכחולה כך שניתן לשלב את שניהם ביום אחד.

מהמרחצאות, נמשך שביל של 2.5 ק"מ למערב על התוואי של השביל האגדי שאלת האהבה הייתה צועדת עליו כדי לנוח מתחת לעץ אלון גדול לאחר הרחצה. מכאן השביל מתפצל לשני מסלולי טיול הנקראים 'אפרודיטה' ו'אדוניס'. אורכם של שני השבילים הוא כ-7 ק"מ ולוקח כמה שעות להשלים כל אחד מהם אבל הנופים – שווים כל פסיעה שתשקיעו שם.

airalo ad

בנוסף לצמחים ובעלי החיים הרבים של חצי האי אקמאס, ישנן תצורות גיאולוגיות משמעותיות באזור. ממסלול ההליכה לאורך קו החוף נשקפים נופים מרהיבים של הים. ישנם גם נקודות שחייה בחלק מהחופים הסמוכים.

מרחצאות אפרודיטה נמצאים במרחק של כשעה נסיעה מנמל פאפוס. יש במקום חניון, חנויות ומסעדה. כמו כן, במוזיאון הארכיאולוגי מריון-ארסינו שבפוליס כריסוצ'וס הסמוכה יש פריטים עתיקים שקשורים לאלת האהבה אפרודיטה ושווה לעצור בו אם אתם כבר באזור.

שימו לב שאסור לטבול במרחצאות אפרודיטה כדי לא לפגוע באתר.