הר טרוני – Throni בהרי הטרודוס וקברו של נשיא קפריסין הראשון

פסלו של מקאריוס וקבר מקאריוס על הר טרוני
פסלו של מקאריוס וקבר מקאריוס על הר טרוני

קפריסין יכולה להיות החופשה המושלמת כי היא יכולה לשלב גם חופי ים מדהימים וגם טיול בהרים היפים של האי הקסום. אם אתם רוצים לבלות מספר ימים לא שגרתיים באי המדהים הזה אתם מוזמנים לעלות ולבקר בהרי הטרודוס. אחד מההרים באיזור נקרא הר טרוני.

רוצים לשלב קצת טבע בחופשה?

אם החלטתם שאתם לא רוצים רק לבלות את היום בחוף הים אלא לשלב גם מסלולי טיול תוכלו לערוך טיול של יום בהרי הטרודוס. אחד המקומות היפים ביותר בהרי הטרודוס הוא הר טרוני המתנשא לגובה של 1450 מטרים מעל פני הים.

הר טרוני הוא חלק מהרי הטרודוס המגיעים לגובה של 1952 מטרים ובהם מגוון גדול של מסלולי טיולים. מדובר בחלק משמעותי באי כי הרי הטרודוס כוללים מעל 30 אחוז משטח האי.

קבר הארכיבישוף מקריוס

אחת הסיבות שהמקום מושך תיירים רבים מדי שנה הוא הקומפלקס של קבר הארכיבישוף מקריוס הנמצא בפסגת הר טרוני ליד מנזר קיקוס. אגב, בכניסה לקומפלקס בכיכר נמצא פסלו של הארכיבישוף שהיה גם נשיאה הראשון של קפריסין.

קברו של מקריוס נמצא במבנה מקומר מבטון המשלב אלמנטים של אדריכלות ביזנטית ומודרנית, פרויקט שביצע האדריכל אנדראס פיליפו (Andreas Philippou) ממש בשיא גובה.

airalo ad

במהלך שנת 2011 הוקם מבנה חדש על פי תוכניותיו של האדריכל יואניס קופסאיליס (Ioannis Kopsacheilis). זהו מקדש בצורת מתומן עם פסלי נחושת מפוסלים של ישו, מרים הבתולה, השליחים והנביאים.

סוגי הטיולים שיש בהר טרוני

רוב האנשים שמגיעים לטיול בהר טרוני לרוב מחפשים מסלולי טיול קלים ולבלות יום כיף עם המשפחה ולכן הביקור באתר הוא רק חלק מהטיול.

בנוסף, תוכלו למצוא מעל 40 מסלולי טיול בהרי הטרודוס ולהתאים את סוג הקושי של הטיול למה שאתם מחפשים. חשוב מאוד לא לטייל באזור אם אתם לא מכירים את התנאים ולבדוק עם מדריכים מקומיים את התכנית שלכם ולהתאימה למזג האוויר. בחורף יש כאן שלג ולעיתים הוא כבד ואילו בקיץ יכול להיות חם ויבש.

בנוסף אתם יכולים לבדוק את העתיקות השונות באזור, לבקר במנזר קיקוס הידוע, בכנסיות ומנזרים עתיקים ובמוזיאונים השונים ולהכיר דרכם את ההיסטוריה של קפריסין.