כפר הדייגים בוגאזי – Boğaz

עיירת הנמל החוף היפה בוגאזי ממוקמת על כביש החוף הדרום-מזרחי של קפריסין הטורקית ליד איסקלה (İskele).

העיירה בוגאזי
העיירה בוגאזי

למרות שהעיירה קטנה היא מקום שוקק חיים. יש בה מעגן נחמד, כמה מלונות וצימרים קטנים כמו גם מסעדות דגים, כשמנות של מאכלי ים ממלאות חלק גדול בתפריט שלהם. לאורך החוף סמוך למעגן יש מזרקות וגינות מטופחות שנחמד לבקר בהם.

בערבים בוגאזי מתעוררת לחיים עם חיי לילה מקומיים ותושבי העיירה יורדים לטייל לאורך המעגן כדי לדון בהתרחשויות היום ולהיפגש עם בני משפחה וחברים.

מה יש לעשות בבוגאז?

בעיירה עצמה תמצאו הרבה מה לעשות. יש כאן פעילויות ספורט ימי, שייט בסירה, השכרת רכבי 4X4 או טיולים וסיורים רגליים בסביבה הטבעית מסביב לעיר. אגב, בוגז היא גם בסיס נהדר לכל מי שרוצה לטייל ולחקור את הקצה של קפריסין, חצי האי קרפז, או לטייל בפמגוסטה.

העיירה הסמוכה Mehmetcik הממוקמת בהמשך כביש החוף היא גם מקום נהדר לבקר בו. באוגוסט כל שנה נערך בה פסטיבל הענבים הפופולרי.

בדרך ממהמטצ'יק לכפר Sazlıköy נמצאת הכנסייה הביזנטית הזעירה Panayia Kyra שנבנתה בסביבות המאה השישית לספירה ומסביבה נמצאים חורבות העיר הרומית העתיקה ששכנה פה בעבר.

אזור תיירות מעניין נוסף הוא Bafra. קו החוף הזה הוגדר לא מזמן כאזור תיירותי וכבר מלון ענק אחד עם קזינו בשם Kaya Artemis נפתח בו.

איך מגיעים לבוגאזי?

ניתן להגיע אל בוגאזי מקירניה דרך ניקוסיה למשל. פונים שמאלה בצומת כביש החוף ומיד, כמה קילומטרים אחר כך תמצאו את העיירה.

לחילופין, לנסיעה ארוכה אמנם אבל כיפית יותר, סעו על כביש החוף הצפוני-מערבי מקירניה דרך Esentepe, ועקבו אחר השילוט לבוגזי או איסקלה ב-Mersinlik או ב-Kaplıca.