קיץ או חורף? מדריך עונתי ללרנקה

לרנקה, הידועה במזג האויר השמשי שלה לאורך כל ימות השנה, בחופים ובטבע שסביבה, מושכת אליה מבקרים בכל עונה בשנה.

לרנקה בחורף

אחת מסמטאות לרנקה
לא נדיר לראות אנשים נהנים מיום חורפי על החוף או בישיבה באחת הטברנות שבסמטאות העיר העתיקה

גם בחורף, העיר הקפריסאית ההומה הזו היא מקום נופש נהדר ואל תתפלאו אם תראו אפילו תיירים שרועים על החוף או נהנים משחייה במהלך הטיול שלכם בעיר. כמו כל יעד טוב, גם ללרנקה יש הרבה יותר להציע מאשר רק חול וים והחורף הוא זמן המושלם להתמכר לפעילויות בטבע: טיולים רגליים, רכיבה על סוסים ורכיבה על אופניים הם דרך נהדרת לחוות את הנופים קפריסיןכמו גם שייט בסירה ודייג. אם הגעתם לכאן לכמה ימים ובא לכם לשבור את השגרה, עלו אל אתר הסקי שבהרי הטרודוס ובלו שם יממה או שתיים.

אביב בלרנקה

חתול מתחרדן בשמש
מזג האוויר האביבי מושלם לחקר העיר ברגל

אם אתם רוצים לראות את קפריסין מפוצצת בצבע ורוחשת חיים, טיול באביב ללרנקה זה בדיוק הזמן לעשות את זה. העיר והאזורים הסובבים אותה שטופים ונקיים מגשמי פברואר וירוק העצים וצבעי פרחי הבר העזים ממלאים את השדות והאדניות. הטמפרטורה מושלמת לטיול בטבע בשטח ההררי ליד העיר והברים ומסעדות החוף מתחילות להתמלא באנשים. לא משנה מה אתם עושים בחיים, באביב תמצאו כאן מנוח ושלווה.

לרנקה בקיץ

פסל על החוף במרכז העיר לרנקה
לרנקה מתעוררת לחיים בקיץ תחת השמים הכחולים והשמש החמה

עם חופים נהדרים וטמפרטורות חמות של קיץ, אם אתם מחפשים שמש וחול אז ארזו את בגדי הים שלכם וטוסו ללרנקה. בברים על חוף הים יש שמשיות עם כסאות חוף או מיטות שיזוף בזמן שהאוויר מלא בצלילי מנועים של ספורט ימי וגלים. זה זמן נהדר לנסות גם את העולם שמתחת למים, לשנרקל או לצלול אל שברי הזנוביה למשל. יש בלרנקה גם גן חיות, מוזיאונים והתנחלות ניאוליתית. ביוני מתקיים בלרנקה פסטיבל המבול ומלא הופעות, דוכנים וירידים נערכים על קו המים ובטיילת של לרנקה.

סתיו בלרנקה

חוף בשקיעה בלרנקה
מעט אנשים, מעט רעש, רק אתם ולרנקה

בספטמבר ובאוקטובר עדיין אפשר להשתזף בלרנקה ובגלל זה מאוד מפתיע שלרנקה לא מפוצצת במטיילים בסתיו. טיול בעונה הזו אומר שתוכלו ליהנות משקט ושלווה תוך ניצול כל מה שהופך את העיר הקפריסאית הזו למיוחדת כל כך. יש כאן קו חוף נפלא, טבע נפלא, גבעות עם מסלולי טיול שיחזירו אתכם לטבע, אתרים ארכיאולוגיים וכנסייה מהמאה התשיעית.