כנסיית פרופיטיס אליאס באיה נאפה – Profitis Ilias

כנסיית פרופיטיס אליאס באיה נאפה - Profitis Ilias
כנסיית פרופיטיס אליאס באיה נאפה – Profitis Ilias

איה נאפה ידועה בעיקר בחופים הלבנים שלה ובחיי הלילה התוססים המציעים לתיירים שלל הזדמנויות לבילויים. עם זאת, עיר החוף הקפריסאית הזו מציגה גם לא מעט אתרי תיירות ונופי טבע ששווה להכיר המספרים את ההיסטוריה העשירה של האי. בלב לבו של מחוז פרוטראס, אחד מאיזורי התיירות השוקקים של קפריסין, נמצאת כנסיה אורתודוכסית יוצאת דופן ממנה נשקף נוף רחב ידיים אל מפרץ הטורקיז הקסום. אם סימנת לעצמך את מערות הים וחוף קונוס כאתרים שתכננת לבקר בהם, שווה לשלב גם ביקור בכנסיית Profitis Ilias במהלך יום הטיול הזה.

ארכיטקטורה ביזנטית קלאסית   

הכנסייה מעוצבת באמנות אורתודוכסיות קלאסית עם סצנות מרהיבות מהמקרא על פני קירות ותקרת המבנה הניצב על ראש גבעה המתנשאת מעל עיירות ועמקים המשקיפים לים התיכון.

כדי להגיע אל פתח הכנסייה, נצטרך לטפס במעלה כ-150 מדרגות עד למבנה האבן הקטן הבנוי בסגנון ביזנטי עם כיפה ומגדל פעמונים. מחלונות הכנסייה נשקף נוף רחב ידיים מגובה 100 מטרים המציע תצפית יפהפייה על אזור פרוטראס ואיה נאפה.

חשוב שניקח בחשבון כי הסיור עשוי להיות ארוך ומתיש ומומלץ להצטייד במים ובכובע, בעיקר אם בכוונתנו להגיע בשעות הצהריים.

המדרגות המובילות אל כנסיית איליאס
המדרגות המובילות אל כנסיית איליאס

שלל מסלולי טיול בסביבה

אם כבר הגענו לאזור פרוטראס, נוכל לקחת את אחד מהמסלולים המופלאים בחיק הטבע אל גבעות הסלע באזור או אל מערות הים, ליהנות ממתחם הפיקניק הייחודי בסביבה ולחתום את הטיול בביקור בכנסיה. מראש הגבעה נוכל לחזות בשקיעה עוצרת נשימה שתהווה סיום מושלם ליום מלא בחוויות.

כך נוכל לחוות ביום אחד פיסה של היסטוריה וליהנות מהטבע הקסום והייחודי שיש לאזור איה נאפה להציע לנו.

איך מגיעים?

מהכביש מפרוטראס אל איה נאפה, נצא אל שביל גישה ישירות אל הכנסייה (מפה בראש עמוד זה). משם, נצטרך להתחיל לטפס.