טיולי טבע בקייפ אספרו – Cape Aspro

קפריסין הוא האי השלישי בגודלו בים התיכון ולא בכדי הפך למיתולוגיה. לא רק הסיפור של אפרודיטה שנולדה מקצף הגלים בסלע אפרודיטה, אלא גם אלים נוספים שהגיעו לכאן לרחוץ ולהירגע בחופים ובמפרצים היפים של האי.

אחד מהם הוא Cape Aspro בדרום קפריסין. לשון היבשה הזו נמצאת כ-3 ק"מ הכפר פיסורי, קרוב לכפר קוקליה ובמרחק של 30 דקות נסיעה ברכב שכור מהערים הגדולות (פאפוס ולימסול).

שבילי ההליכה מעל קייפ אספרו נחשבים למרהיבים במיוחד הודות לנופים עוצרי נשימה, כך שרבים טוענים שזו גולת הכותרת של השהות שלהם באי. המסלולים אמנם קצת מאתגרים, אבל העובדה שהם לא מתויירים הופכת אותם לאטרקטיביים במיוחד למי שאוהב מסלולי טיול בטבע.

אחד משבילי הטיול באזור קייפ אספרו
אחד משבילי הטיול באזור קייפ אספרו

מה צריך לדעת לפני היציאה למסלולי הטיול ב-Cape Aspro?

חשוב לזכור שמסלול קייפ אספרו אינו מסלול יחיד אלא 8 מסלולים שונים, 4 מהם מתאימים גם לאופניים (ניתן לשכור בכפר או להצטרף לטיולי אופניים מודרכים). כל המסלולים מובילים לנקודות תצפית שונות מעל לצוקים ואף אחד מהם אינו נחשב למסוכן.

כל המסלולים אינם מאומצים במיוחד (רוב דרגות הקושי הן קלות או בינוניות), אך מצריכים ריכוז, נעלי הליכה טובות (בחלקם יש עליות וירידות תלולות) ואפס פחד גבהים. עם זאת, חלקם מסתיימים בחוף מבודד שבו ניתן לנוח, לשחות ולצבור כוחות לפני הדרך חזרה.

airalo ad

יש לזכור כל המסלולים אינם בשבילים סלולים ולעיתים עוברים ישירות לאורך המצוק. בהחלט כדאי שיהיה לכם GPS. קחו גם בחשבון שבכל המסלולים אין צל ואין נקודות להתרעננות או לשתייה. לכן אנא קחו איתכם מספיק מים וכיסוי ראש.

דגשים לפני היציאה לטיול

  1. אל תעשו רעש מיותר וכבדו את עולמם הטבעי של הציפורים והחיות במקום.
  2. אין לנוע מחוץ למסלולים, זאת כדי להגן על סוגי הצמחים הנדירים שגדלים כאן.
  3. שמרו את האוכל שלכם בתוך תיקי הגב כדי שחיות הבר לא יפגעו מאכילת מזון לא מתאים.
  4. שמרו על ניקיון והשאירו את האשפה בפחים. אם אין פחים או אם הם מלאים – אנא קחו את האשפה איתכם בחזרה.
  5. יש לישון אך ורק באתרים מוסדרים לקמפינג.
  6. אין להיכנס עם רכב לתוך מסלולי הטיול
  7. הגנו על היופי הטבעי של המקום והימנעו מכריתת ענפים, שיחים וצמחים וכן מגילוף עצים. אין לגעת במאובנים!
  8. הדלקת מדורות לאורך המסלולים אסורה בהחלט. מותר להדליק אש אך ורק באתרים המיועדים לכך באתרי הקמפינג. אנא הודיעו מיד למחלקת היערות בטלפון 357-22805511 או 1407 (חירום, 24 שעות ביממה) אם אתם רואים עשן או אש.

המסלול הכחול

מסלול זה נמשך לאורך כ-7.5 ק"מ ומצריך כשעה וחצי הליכה. דרגת הקושי נחשבת לקשה הודות לעלייה של כ-230 מטר. הטיול מתחיל בכיכר המרכזית של הכפר ומסתיים בחוף פיסורי ליד מרכז התיירות.

חוף פיסורי
חוף פיסורי

המסלול האדום

מסלול זה נמשך לאורך כ-5 ק"מ ומצריך כשעה הליכה. דרגת הקושי נחשבת לבינונית הודות לעלייה של כ-230 מטר. הטיול מתחיל בכיכר המרכזית של הכפר ומסתיים בחוף פיסורי ליד מרכז התיירות.

המסלול הצהוב

מסלול זה נמשך לאורך כ-11 ק"מ ומצריך כשעה וחצי הליכה או כ-40 דקות נסיעה באופניים. דרגת הקושי נחשבת לקלה להולכים ברגל הודות לעלייה של כ-100 מטר, אך למדוושים באופניים היא נחשבת לבינונית. הטיול מתחיל בכיכר המרכזית של הכפר ומסתיים בחוף פיסורי ליד מרכז התיירות.

המסלול הירוק

מסלול זה נמשך לאורך כ-12 ק"מ ומצריך כשעתיים הליכה או כשעה נסיעה באופניים. דרגת הקושי נחשבת לבינונית הן להולכים ברגל והן למדוושים באופניים הודות לעלייה של כ-100 מטר. הטיול מתחיל בכיכר המרכזית של הכפר ומסתיים בחוף Melanda.

https://www.youtube.com/watch?v=aBXo4lxGFoY

המסלול החום

מסלול זה נמשך לאורך כ-12 ק"מ ומצריך כשעתיים הליכה או כשעה נסיעה באופניים. דרגת הקושי נחשבת לבינונית הן להולכים ברגל והן למדוושים באופניים הודות לעלייה של כ-200 מטר. הטיול מתחיל בכיכר המרכזית של הכפר ומסתיים בחוף Melanda.

המסלול הוורוד

מסלול זה נמשך לאורך כ-4 ק"מ ומצריך כשעה הליכה. דרגת הקושי נחשבת לקלה הודות לעלייה של כ-100 מטר. הטיול מתחיל בכיכר המרכזית של הכפר ומסתיים בחוף פיסורי ליד מרכז התיירות. מסלול זה מיועד לחובבי גאולוגיה הודות למאובנים הרבים שנמצאים לאורכו.

המסלול הכתום

מסלול זה הוא מעגלי ומתחיל ומסתיים בכיכר הכפר פיסורי. אורך המסלול הוא כ-20 ק"מ והוא מצריך הליכה של כ-3 שעות או כשעה וחצי רכיבה באופניים. דרגת הקושי נחשבת לקלה עבור ההולכים ברגל ולבינונית עבור רוכבי האופניים הודות לעלייה של כ-300 מטר.

הכפר פיסורי

מסלול אפרודיטה

מסלול זה נמשך לאורך כ- 5 ק"מ ומצריך כשעה וחצי הליכה. דרגת הקושי נחשבת לקשה הודות לעלייה של כ-200 מטר. המסלול מתחיל ב-Prolimnos Dog Beach ומסתיים באחד מרחובות הכפר, כך שצפויה לכם תצפית על הצוקים הלבנים של אבני גיר, צפייה בחוות סוסים והליכה חווייתית במטע זיתים.

הגעה לפיסורי – נקודת ההתחלה והסיום של המסלול

ברכב

ניתן להגיע לפיסורי דרך הכביש המהיר A6 מפאפוס או מלימסול. זמן הנסיעה משתי הערים הוא כ-30 דקות.

באוטובוס