הכפר פירגה – Pyrga – יעד יוצא דופן לטיול לחובבי הטבע

כנסיית איה מרינה בכפר פירגה
כנסיית איה מרינה בכפר פירגה

אחד היעדים הכי מוכרים לישראלים היא ללא ספק קפריסין הנמצאת במרחק 45 דקות טיסה בלבד ומאפשרת לישראלים לבלות חופשה קצרה במחירים נוחים. הכפר פירגה בקפריסין מאפשר לישראלים רבים לחוות טיול מסוג שונה ומעבר לחופים היפים של קפריסין לקבל חופשה המשלבת טבע יוצא דופן, צמחייה נדירה ותרבות קפריסאית עתיקת יומין בדמות כנסיות, קפלות ומבני אבן עתיקים בני מאות שנים.

הכפר פירגה נמצא בגובה של 270 מטר וממש טובע בירוק של אורן וצמחיית בר. מסביבו נישאים הרי Appidaki, Syinova, Vasioti, Evgali, Stavri, Viklia ו-Pipi הירוקים. אם תחליטו לטייל באחד מהשבילים הרבים שמובילים אל ההרים הללו תוכלו להתרשם משפע ומגוון הצמחייה הטבעית שיש פה.

קצת על הכפר

הכפר פירגה בקפריסין הוא ללא ספק אחד מהמקומות היפים ביותר בקפריסין ולא סתם הוא אחד המקומות המבוקשים ביותר ע"י חובבי טבע. הכפר ממוקם במחוז לרנקה ומרוחק קצת יותר מ-23 ק"מ מהעיר לרנקה.

מוצרי הבסיס שגדלים בפירגה ובסביבתה הם דגני, תפוחי אדמה, ירקות, הדרים, זיתים וחרובים ומעט קטניות.

מה יש לעשות בפירגה?

בכפר אפשר למצוא מגוון צמחים מסוגים שונים, חלק מהם לא מוכרים כל כך ולכן בוטניקאים אוהבים מאוד לבלות כאן ולחקור את הצמחים השונים שגדלים בכפר ובסביבתו.

airalo ad

בכפר תמצאו את מגדל מרסלוס (Tower of Marsellos), ביתו של הדוקטור והתיאולוג תיאודורוס מרסלוס. סמוך לו ניצבים המסגד, אמת המים הישנה והמזרקה הישנה.

תרבות, ארכיאולוגיה ועתיקות

בשנים האחרונות הכפר פירגה מושך אליו הרבה מאוד תיירים אשר רוצים לחוות קצת יותר מעוד חופשה של חופי ים וטברנות. ביקור בכפר, בין אם לכמה שעות או כמה ימים מאפשר כניסה לעולם של טבע עוצר נשימה בצורה בלתי אמצעית. נוסף על כך, בכפר נמצאים איזורי עתיקות שונים, כנסיות מיוחדות ואפשרות לחוות את קפריסין בצורה טיפ טיפה שונה.

באיזור פירגה נמצאים 4 מנזרים. המנזר הקדוש והסגור של סטברובוני, מנזר פנאגיה סטאזוסה (Panagia Stazousa), מנזר סנט מודסטוס ומנזר אגיה ורוורה.

בפירגה יש בנוסף גם 2 כנסיות ו-6 קפלות. כנסייה אחת מוקדשת למרינה הקדושה (Agia Marina) והשנייה לאיקאטריני הקדוש (Agia Aikaterini).

עכשיו זה הזמן שלכם לצאת לחופשה לא שגרתית בקפריסין במרחק של פחות משעת טיסה ולעשות את זה גם במחירים הנוחים ביותר. רק אל תשכחו לקחת איזה חצי יום בפירגה, כן?