הכפר פוטאמוס על שפך נהר ליופטרי – Potamos

מעגן הדייגים ליופטרי פוטאמוס
מעגן הדייגים ליופטרי פוטאמוס

פוטאמוס, שבאיזור האדמה האדומה ממוקם ממש מעבר לקצה המערבי של איה נאפה על שפכו של נהר הליופטרי. מובלעת דייגים קטנה זו מתגאה בנוף מקסים הצופה אל הים ומהווה אזור שליו ומרגיע.

הדייג כאן כמעט ולא השתנה במשך עשרות שנים. הנהר הוא ביתם של ספינות דייג מסורתיות ומודרניות וכשתגיעו לכאן (אגב, ילדים יכולים ממש ליהנות כאן מצפייה בדייגים המתכוננים ליום או לילה של דייג) תוכלו לראות הרבה פעמים את הדייגים פורשים ובודקים את הרשתות.

חוף קטן וסלעי ו-2 טברנות דגים מצוינות הופכים את האזור הזה לשווה ביקור. באביב האיזור שמסביב לכפר שופע פרחי בר וקל לשכוח שההמולה של מרכז איה נאפה נמצאת רק כמה קילומטרים משם.

מלונות בכפר ליופטרי פוטאמוס

בכפר יש כמה דירות נופש ואכסניות קטנות למי שמחפש לבלות כאן כמה ימים רגועים בקרב האוכלוסיה המקומית.

טברנת Psaro – מסעדת דגים ופירות ים

טברנת Psaro - מסעדת דגים ופירות ים
טברנת Psaro – מסעדת דגים ופירות ים

הטברנה נמצאת על שפך הנהר כשמשמאלה המעגן עם סירות הדייגים והאוכל נחשב למעולה. למעשה, מרפסת המסעדה נמצאת ממש על הנהר. בטברנה מוגשים מאכלי ים ים תיכוניים ויש כאן גם מנות צמחוניות. אפשר לבוא לכאן לאכול צהריים או ערב כי הטברנה פתוחה עד שעות הלילה המאוחרות.

מסעדת Demetrion – פירות ים ודגים

במסעדה הזו גם כן מוגשים מאכלי ים ים תיכוניים בסגנון יווני. יש כאן גם ארוחות לצמחוניים וטבעוניים והיא מאוד ידידותית למשפחות.

המיקום של המסעדה ממש על שפת המים עם צוות מחייך ואוכל טעים.

איך מגיעים מאיה נאפה לפוטאמוס?

כל מי שמבקר באיה נאפה חייב לקחת הפסקה של כמה שעות ולהגיע לבקר באיזור המנומנם והכפרי הזה. קווי האוטובוס 501/502 שיוצאים בכל שעה ממרכז איה נאפה אל הכפר פרלימני, עוצרים גם בפוטאמוס ליופטרי.