כנסיית Agioi Saranta Cave איה נאפה

כנסיית Agioi Saranta Cave איה נאפה
כנסיית Agioi Saranta Cave איה נאפה

אם תכננת קפיצה לאיה נאפה בחופשה הקרובה שלך ורצית לשלב משהו ייחודי שלעתים קרובות תיירים מחמיצים, אנו מזמינים אותך להכיר כנסיה יוצאת דופן החבויה בלב הרכס הסלעי שמול קו החוף הים תיכוני. לקראת החופשה הבאה, שווה להשקיע חצי יום בכנסיית Agioi Saranta Cave וליצור זיכרון ייחודי מהחופשה שלך.

בלב אזור תיירותי

כאן בקפריסין, כנסיות לא חסרות. הן נמצאות בלב הרחובות הסואנים ועל צדי הדרכים, הן פזורות לאורך הנוף הכפרי ואפילו על חופי הים. עם זאת, כנסיות מסוימות הוסתרו כל כך טוב, שאפילו לחלק מהמקומיים אין כל מושג על קיומן.

כנסיית Agioi Saranta Cave הקטנה היא דוגמה מאלפת לכך. בלב הטבע הפראי, נמצאת הכנסייה המסתורית ולרוב המבקרים בה נותרים פעורי פה. על אף שהיא ממוקמת באחד מאזורי התיירות הפופולריים ביותר באי – פרוטראס – נראה כאילו היא ניצבת בעולם אחר ונפרד מכל ההתרחשות. בשנים האחרונות, גילו מספר תיירים הרפתקנים את הפנינה הייחודית הזו והיא מושכת כיום מבקרים מכל רחבי העולם.

כנסיית Agia Saranta
כנסיית Agia Saranta

חוויה עוצמתית בין נופים קסומים

גם לאלו מאיתנו שאין בהם גרם אחד של רוחניות, יהיה קשה להישאר אדישים. במעלה המדרגות אל הכנסייה, ממתינה דלת תכלת מבריקה ולאחר שנעבור בעדה, נחווה מה שתיירים רבים מתארים כתחושת שלווה יוצאת דופן. אור השמש חודר מבעד לדלת ודרך פתח הגג הטבעי ומציפות את קירות הכנסייה שטמונה בעומק המערה באור יקרות צלול ועוצר נשימה.

כשנסיים שם, נוכל להמשיך לשלל מסלולי הטיול הנמצאים בסביבה ולהתוודע למערות הים הנמצאות בחוף במרחק 2.5 ק"מ מהאזור.

הגעה למקום

על הכביש מאיה נאפה לפרוטראס, לאחר שנחלוף על פני מלון גרסיאן פארק, נראה בפניה שמאלה שלט לכיוון Moonshine Farm. לאחר שניקח את הפניה, יתחלף הכביש בדרך עפר. לאורך הדרך האורכת כ-3 ק"מ, יתפצל הכביש מספר פעמים ועלינו לשמור על השמאל לכיוון הגבעות. בסופו של דבר, הכנסייה תופיע מולנו במלוא הדרה.