הכפר המקסים סקארינו ומה שיש לראות בו

הכפר סקארינו (Skarinou) ממוקם באיזור לרנקה בקפריסין והוא בנוי בין כמה גבעות בגובה של 190 מטר מגובה פני הים וחיים בו כמה מאות תושבים בלבד. סקרינו נמצא על הדרך המחברת את ניקוסיה, לימסול ולרנקה.

ציור של הכניסה לירושלים בתוך כנסייה בסקרינו
ציור של הכניסה לירושלים בתוך כנסיית Panagia Odigitria בסקרינו

על פי המסורת הכפר קיבל את שמו במהלך שנות ימי הביניים. הוא קרוי על שם קדוש נוצרי לא ידוע ואף ייתכן כי שמו המקורי של הכפר היה שם אחר במהלך התקופה הביזנטית.

לפי גרסה אחרת שמו של הכפר הגיע מהמתיישב הראשון, שלפי ההנחה הוא נקרא סקארינוס (רועה צאן). כל אחת מהגרסאות הללו מצביעה על העובדה שהכפר סקארינו נוסד כנראה לפני שלטון הפרנקים, בתקופה הביזנטית.

מה יש לעשות בסקרינו?

הכפר סקארינו בנוי על ראשי כמה גבעות, כאשר הבניין השולט הוא כנסיית Panagia Odigitria. זהו גם אחד הכפרים היפים ביותר בקפריסין וכדאי להגיע אליו כדי להסתובב בסימטאות, ליהנות מהנוף והאווירה.

הבתים בסקארינו בנויים מאבן מקומית ושומרים במידה רבה על הארכיטקטורה המסורתית שלהם.

airalo ad
בית טיפוסי בסקרינו
בית טיפוסי בסקרינו

מלבד הכנסייה, ישנן כאן גם שתי קפלות נוספות המוקדשות לאג'יו ג'ורג'יו והשליח לוקה. נקודה יוצאת דופן נוספת בכפר היא ברזיית המים העתיקה שנמצאת במרכז הכפר.

בשל מיקומו הציורי, האקלים הנהדר, היופי הטבעי והכנסת האורחים הייחודית של הכפר, יש אליו נהירה של תושבים מכל קצוות קפריסין אבל גם תושבי חוץ מגיעים לכאן כדי לרכוש נדל"ן. ההתפתחות בקהילה היא כללית ויש הרבה נכסי תיירות אגרו-חקלאיים בסקארינו.

רקמת lefkaritika נפלאה נעשית כאן בכפר וניתן לרכוש אותה בחנויות הכפר הקטנות. לילדים מומלץ לבקר בחוות החמורים הסמוכה לכפר.

בנוסף, אחד ממסלולי היין הידועים יותר בקפריסין, לרנקה ההררית – דרך היין של ניקוסיה, עובר בכפר.

Powered by GetYourGuide