מיסוי בקפריסין

בעת תכנון מעבר למדינה זרה, התרחבות עסקית לשוק חדש או השקעה מעבר לים, אחד מהשיקולים הראשונים שעלינו לבחון או שיקול המיסוי. החדשות הטובות הן שכשזה מגיע לקפריסין, אנו עשויים לגלות שהגענו לאחת מהמדינות עם מדיניות המיסוי האטרקטיבית ביותר בכל אירופה. צוות Cyprus.co.il, בשיתוף פעולה וייעוץ עם משרד רו"ח מוביל בתחום המיסוי היושב בקפריסין, מרכזים עבורך כאן את כל מה שחשוב לדעת על מיסוי בקפריסין.

מהו שיעור מס הכנסה ליחידים בקפריסין?

שיעור המס בקפריסין הוא פרוגרסיבי וחל על פי מדרגות המס הבאות:

רמת הכנסה (באירו)שיעור המס
0-19,5000%
19,501-28,00020%
28,001-36,30025%
36,301-60,00030%
60,001 ומעלה35%

חשוב לקחת בחשבון כי במקביל, נהיה זכאים ל-20% ניכוי מס על הכנסה מדמי שכירות וכי על דמי פנסיה חלים רק 5% מס הכנסה. תושבי מס שאינם אזרחי קפריסין או שלא היו ב-3-5 השנים האחרונות, יהיו זכאים גם לניכוי מס בשיעור של 50% על גמול של יחיד מעבודה בקפריסין בשכר העולה על 100,000 אירו. פטור זה חל למשך 10 שנים.

החוק הקפריסאי מעניק לאזרחים זרים הטבות נרחבות

עבור אנשים שיבחרו להירשם כתושבי מס רשמיים בקפריסין, ממתינות הטבות מס משמעותיות. תושבי מס שאינם בעלי מעמד תושבות קבע במדינה, זכאים לפטור משתלם במיוחד. בקפריסין חל מס ייחודי המכונה "היטל ביטחון מיוחד". מיסוי זה חל על דיבידנדים, ריביות ורווחי הון בלבד. משמעות הדבר היא שאם נהיה בעלי מעמד תושבות מס ללא תושבות קבע, נוכל ליהנות מ-0% מס על קבלת דיבידנדים, 0% מס על ריביות ו-0% מס על תגמול משירותים בשכר הניתנים מחוץ לקפריסין. עבור רווחי הון נוכל לקבל גם פטור מלא ממיסים, אך הטבה זו אינה כוללת הכנסות משכר דירה ממקרקעין.

כיצד נעשה אדם תושב מס בקפריסין?

על מנת שאדם יהיה תושב מס קפריסין חייבים להתקיים התנאים הבאים:

airalo ad
  • על האדם להתגורר בקפריסין לפחות 60 יום מתוך שנת המס
  • אין עליו להתגורר במדינה אחרת יותר מ-183 ימים בשנת המס
  • נאסר להיות תושב מס של כל מדינה אחרת או לנהל כל סוג של עסק, מקום עבודה או לשאת במשרה בכירה בקפריסין
  • נאסר להחזיק במגורים קבועים בקפריסין בבעלות פרטית או בשכירות

מיסוי בקפריסין לחברות

כל חברה הנוכחת בפועל בקפריסין ושבעלי השליטה בה ממוקמים בקפריסין חייבת במס לממשלת קפריסין. למרות שלא קיימת הגדרה מקובלת לנוכחות בפועל, לרוב קיומו של משרד פעיל של החברה במדינה, העסקת עובדים מקומיים כחוק והימצאות במדינה מתוך שיקולים כלכליים מובהקים, ייחשבו כסמנים מובהקים לנוכחות בפועל.

נכון לכתיבת שורות אלה, מס החברות בקפריסין עומד על 12.5%. בנוסף, חל פטור מלא ממס עבור ההכנסות הבאות:

  • רווחי הון ממכירת ניירות ערך (אג"ח מניות) מיזוגים ורכישות
  • על דיבידנד
  • על ריבית שאינה נובעת מהפעילות השוטפת או קשורה קשר הדוק לפעילות השוטפת של החברה
  • רווחים הנובעים מהפרשי מט"ח

יש לך שאלות נוספות על מיסוי בקפריסין?

לקראת כל צעד כלכלי שלך בקפריסין, נשמח להעניק לך ייעוץ מלא ולסייע לך לקבל החלטות מושכלות. צוות רואי חשבון מקצועי ומיומן הממוקם בקפריסין, ילווה אותך לכל אורך הדרך ויפעל בכל הכלים העומדים לרשותו כדי להבטיח שהמעבר שלך יהיה חלק ומגובה בכל הידע הנדרש. למידע נוסף ולמענה על כל שאלה הנוגעת למיסוי או תכנוני מס חכמים ועם זאת חוקיים, אנו מזמינים אותך להשאיר פרטים כאן ונחזור אליך בהקדם.

*כל האמור בעמוד זה אינו מהוה תחליף ליעוץ מקצועי – זקוקים לאיש מקצוע? הקליקו כאן