הוצאת אישור תושבות קפריסאי

החלטת להשתקע בקפריסין? בין אם רכשת נכס במדינה, הקמת את הנוכחות העסקית שלך מעבר לים או החלטת לעבור עם כל המשפחה, הצעד הראשון יהיה לקבל תושבות קבע במדינה. כדי לעשות זאת, יהיה עליך לעמוד במספר תנאים. ממשלה קפריסין מגדירה תהליך ברור לקבלת אזרחות קפריסאית וכיום יותר מתמיד, טווח האפשרויות שלנו הוא רחב.

תנאי הזכאות לאישור תושבות קפריסאי

אחת הסיבות המרכזיות להקלה בתנאי התושבות, היא מדיניות הממשלה לעידוד השקעות זרות במדינה והבראת הכלכלה. לכן, כדי להחזיק בזכאות, יהיה עלינו להחזיק בנכס בקפריסין ולהתגורר בו, או לכל הפחות להשכיר נכס. עם זאת, גם החזקה בנכס אינה מהווה ערובה לאישור בקשתך. כלל האצבע הוא כזה – ככל שההתחייבות הכספית גבוהה יותר, כך גדלים הסיכויים שמשרד הפנים וההגירה הקפריסאי יאשר אותה. באופן גורף, ניתן לומר שנכס שנרגש תמורת 150,000 אירו ומיועד למגורים יעמוד בקריטריונים לבקשה.

לצד הבעלות על נכס, יהיה עליך להמציא הוכחות להכנסה שנתית ממקורות שאינם קפריסאים על סך כולל של 10,000 אירו לכל הפחות, בתוספת 5,000 אירו לכל קרוב משפחה שיתלווה אליך לבקשת התושבות. דרישות נוספות להוכחת הכנסה גבוהה יותר עשויות לחול לשיקול דעתו של משרד הפנים וההגירה במדינה.

האם ניתן לעבוד בקפריסין במסגרת תושבות הקבע?

תושבות הקבע בקפריסין אינה מתירה לעבוד כשכירים במדינה. עם זאת, ניתן להחזיק בבעלות בחברה קפריסאית ולקבל דיבידנדים. כדי לשמור על תושבות הקבע שלך, יהיה עליך לבקר בקפריסין לפחות פעם בשנתיים. אחרת, אישור התושבות שלך עלול להתבטל.

האם ניתן להשתמש באישור התושבות לקבלת אזרחות קפריסאית?

לאחר 7 שנים של החזקה במעמד תושבות, ניתן יהיה להגיש בקשה גם להתאזרחות. עם זאת, ייתכן שיהיה עליך להוכיח זיקה ברורה למדינה כמו מקום מגורים, מספר מס ופעילות עסקית במדינה או קשרים משפחתיים.

airalo ad

האם ניתן להחזיק באזרחות כפולה?

אזרחות כפולה מוכרת בקפריסין ואין כל צורך לוותר על האזרחות הישראלית כדי לעבור את התהליך.

כיצד מגישים את הבקשה לאישור תושבות קפריסאי?

לצד טופס הבקשה, יהיה עליך למסור את המסמכים הבאים:

  • שטר בעלות או חוזה מכר עבור נכס שנרכש או מושכר בקפריסין
  • הוכחת הכנסה העומדת ברף המינימלי הנדרש ממקורות שאינם קפריסאיים
  • אישור היעדר אישומים פליליים שהונפק על ידי משטרת ישראל
  • תצהיר חתום בו יהיה עליך להתחייב שלא לעבוד בקפריסין

איך מתחילים בתהליך?

בסופו של יום, גם אם נעמוד בכל תנאי התהליך, משרד הפנים וההגירה הקפריסאי שומר לעצמו את הזכות לקבל החלטה בגין כל בקשה לשיקול דעתו הבלעדי. לעתים קרובות, התהליך עשוי להיות סבוך וארוך ודורש ריכוז מסמכים רבים וייעוץ מקיף לכל אורך הדרך. כדי להבטיח שהדברים יתנהלו באופן חלק ויעיל, חובה להסתייע בשירותי משרד מקצועי שילווה אותך באופן צמוד.